Žemaičių Kalvarijos koplyčiose atnaujintos Kryžiaus kelio relikvijos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Telšių vyskupijos šventovei Žemaičių Kalvarijai 2009 m. spalio 11-oji išliks svarbia data. Čia Kristaus kryžiaus kelias, kaip ir prieš 370 metų, vėl pabarstytas iš Jeruzalės atvežta žeme, jos įpilta ir į Kalvarijų stotimis vadinamų koplyčių relikvijų skryneles.

Maldininkų ir dvasininkų procesijos lydimas Telšių vyskupas Jonas Boruta sekmadienį nešinas maišeliu Šventosios žemės, pakartojo koplyčių statytojo vyskupo Jurgio Tiškevičiaus 1639-ųjų kelionę per Žemaičių Kalvariją. Jos po žiupsnelį buvo įpilta į altorių relikvijų skryneles visose devyniolikoje Kalvarijų stotimis vadinamų koplyčių.

„Pastebėjome, kad per 370 metų skrynelėse po stiklu saugotą šventą žemę išpustė vėjai, kai kur jos jau nebebuvo likę. Todėl Telšių vyskupijos dvasininkai leidęsi į piligriminę kelionę iš Jaruzalės vėl parvežė žemės nuo tako, kuriuo su kryžiumi ant pečių ėjo Kristus. Kryžiaus kelias Žemaičių Kalvarijoje yra vieta, kur tikintieji gali jį nueiti ir nenuvykę į Šventąją žemę“, – iškilmėse kalbėjo vyskupas J. Boruta.

Kalvotoje Žemaičių Kalvarijoje Kryžiaus kelias su medinėmis ir iš lauko akmenų sumūrytomis koplyčiomis vingiuoja 7 kilometrus. Juo minios maldininkų plūsta liepos 2–12 dienomis, kai čia švenčiami Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai.

www.lrytas.lt

Autorės nuotr.

Nuotraukoje: Telšių vyskupas J. Boruta 7 kilometrus Kryžiaus kelio nubarstė Šventąja žeme

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra