Žalgirio mūšio jubiliejų Lietuva minės kukliai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Žalgirio mūšio 600–ųjų metinių minėjimas Lietuvoje kitąmet bus kuklus, be to, Kultūros ministerija siūlo šį jubiliejų Lietuvoje minėti kartu su savaite anksčiau vyksiančiais Liepos 6–osios renginiais.
 
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje kalbėjęs Žalgirio mūšio minėjimo programą koordinuojančios komisijos pirmininkas, krašto apsaugos viceministras Vytautas Urmonas sakė, kad iš anksčiau minėjimo renginių programai numatytų 16 mln. Lt palikus tik 1,4 mln. Lt, smarkiai sumažėjo ir pati programa, o jos tvirtinimas užtrukęs dėl teisinių kliūčių.
 
Didžioji ankstesnės sumos dalis turėjo būti skirta vaidybiniam filmui apie Žalgirio mūšį sukurti, tačiau kitąmet bus kuriamas tik šiai progai skirtas Lietuvos televizijos dokumentinis filmas, nes kitų metų biudžeto lėšomis tokio filmo sukurti Lietuva negalėsianti.
 
Kultūros viceministro Donato Valančiausko žiniomis, iš pradžių parodžiusi susidomėjimą vaidybinio filmo apie Žalgirio mūšį sukūrimu, Baltarusija nebeprisidėsianti finansuojant šį projektą, o Lenkija apie savo sprendimą turėtų paskelbti po Naujųjų metų.
 
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys nusistebėjo Kultūros ministerijos numatomais kitų metų renginiais Žalgirio mūšio jubiliejui – minėjimo programoje numatomas literatūros vakaras, šiuolaikinių autorių poezijos konkursas ir kt.
 
„Tokio svarbaus jubiliejaus kontekste šitie renginiai atrodo gana įdomiai… Ar yra kažkokia šio minėjimo koncepcija, dalykai, kurių valstybė sieks, ar tik „kukliai“, „pagal galimybes“?“, – teiravosi politikas, sulaukęs atsakymo, kad šiais renginiais tikimasi pritraukti kultūrinę visuomenę, paskatinti kurti menininkus.
 
V. Urmonas sakė, kad dar bus ieškoma galimybių įgyvendinti ir kitų iniciatyvų, kurių atsiranda kiekvieną dieną. Viena iš jų – žmonių grupėms iš Lietuvos per Baltarusiją su žirgais, vežimais vykti į Žalgirio mūšio inscenizaciją Lenkijoje. Kalbėta ir apie privačių lėšų aktyvesnį pritraukimą Žalgirio mūšio minėjimo renginiams.
 
Kultūros ministerijos atstovai pasiūlė svarstyti galimybę Žalgirio minėjimą, kuris vyks darbo dieną, liepos 15–ąją, Lietuvoje susieti su Valstybės dienos, Liepos 6–osios renginiais, kuriems skiriamos trys laisvos dienos.
 
Pagrindiniai Žalgirio mūšio jubiliejaus renginiai kitąmet vyks Lenkijoje, į juos numato vykti aukščiausi Lietuvos pareigūnai. Žalgirio mūšio inscenizacijoje istoriniame lauke tradiciškai dalyvaus ir Lietuvos kariai.
 
www.lrytas.lt
 
R. Neverbicko nuotr.
 
Nuotraukoje: Žalgirio mūšio inscenizacijoje istoriniame lauke tradiciškai dalyvaus ir Lietuvos kariai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra