Žagarės regioniniame parke vyks „kleckų“ šventė

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Žagarės regioninio parko direkciją kartu su Žiurių kaimo bendruomene ruošiasi pirmajai Šiaurės Lietuvos „kleckų“ šventei, kuri 2010 m. rugsėjo 18-ąją bus surengta Žagarės dvaro parke.

Organizatoriai tikisi, kad pavyks pasiekti ir didžiausio „klecko“ (virtinio) rekordą.  Taip pat planuojama gausi rudens gėrybių išpardavimo mugė.
 
Kas nežino, „kleckai“ – tai ruginiai koldūnai, kuriuos visame Žagarės krašte vadina tik „kleckais“. Pagrindinis reikalavimas – tokius  virtinius reikia daryti tik iš ruginių miltų. Įdarui tinka rūkyti lašinukai, pakepinti svogūnai, varškės įdaras su peletrūnais ar kitokiais prieskoniais. Išvirtus „kleckus“ užpila spirgais ar kitokiu padažu. Beje, „kleckus“, kaip gardžiausią patiekalą, valgė senovės bajorai.
 
Žiurių kaimo bendruomenės aludariai šventei žadėjo išvirti salyklo ir apynių alaus. Atvykę svečiai džiaugsis, galėdami paragauti firminių virtinių – „kleckų“, alaus ir gardžios naminės giros.
 
Žagarės ir apylinkių gyventojai kviečiami dalyvauti kojinių, rankdarbių, grybų, uogų, sodo, daržo, miško šviežių ir konservuotų gėrybių, sūrių, cepelinų, kotletų, vištų, žąsų, fazanų, povų, arklių, ožkų, avinų, vežimų, statinių ir kitokių ūkio atributų išpardavime. Amatininkams siūloma produkciją gaminti tiesiog vietoje – Žagarės dvaro parke, kur ir vyks šventė.
 
Kviečiame aktyviai dalyvauti pirmojoje Šiaurės Lietuvos „kleckų“ šventėje!
 
www.vstt.lt
 
Nuotraukoje: Žagarės dvaras

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra