Z. Vaigauskas išrinktas VRK pirmininku

Autorius: Data: 2012-06-15 , 15:35 Spausdinti

Antrą kartą Seime balsuojant dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko dabartinio jos vadovo Zenono Vaigausko kandidatūra sulaukė parlamentarų paramos – Z. Vaigauskas vadovaus VRK dar ketverius metus.

Už jo skyrimą VRK pirmininku dar vienai kadencijai ketvirtadienį per slaptą balsavimą buvo 70 Seimo narių, prieš balsavo 24, susilaikė 21 parlamentaras. Trys biuleteniai rasti sugadinti.

Z. Vaigauskas VRK vadovauja jau 18 metų. Seimui ketvirtadienį, 2012 m. birželio 14 d., priėmus nutarimą dėl visos VRK komisijos suformavimo, Z. Vaigauskas šias pareigas eis dar ketverius metus.

Patvirtinti naują Rinkimų komisiją su nauju pirmininku Seime bandyta antradienį, birželio 12-ąją, bet tuomet per slaptą balsavimą nepavyko surinkti daugumos balsų. Seimo pirmininkė Irena Degutienė tada į naujos VRK pirmininkus siūlė Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisėkūros skyriaus vadovą Audrių Kasinską.

Ketvirtadienį parlamento vadovė, ieškodama kompromiso, pateikė Z. Vaigausko kandidatūrą, nors sakė mananti, kad VRK, kaip ir kiekvienoje valstybės institucijoje, permainos naudingos.

Matydama, kad greičiausiai ir dėl to nebuvo visa komisija slaptu balsavimu patvirtinta, kad netiko naujasis kandidatas ir pagal bendras nuotaikas, kurias pamačiau Seime, nors prieš tai tie patys žmonės kalbėjo, jog reikia keisti Z. Vaigauską, dabar kažkaip nuomonės pasikeitė, dėl kompromiso, kad iš tikrųjų atliktume savo pareigas ir VRK būtų sudaryta, teikiu Z. Vaigauską į komisijos pirmininkus“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Degutienė.

Įstatymas numato, kad VRK turi būti naujai sudaryta, kai iki eilinių Seimo rinkimų dienos liko ne mažiau kaip 120 dienų ir ne daugiau kaip 140 dienų. Komisiją Seimas tvirtina iš burtų keliu atrinktų teisingumo ministro bei Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatų, daugiamandatėje apygardoje balsų gavusių partijų deleguojamų atstovų.

Ketvirtadienis buvo paskutinė diena patvirtinti naujos sudėties VRK.

Z. Vaigauskas: tikiuosi, tai paskutinė mano kadencija

Šeštą kartą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininku paskirtas Zenonas Vaigauskas ketvirtadienį vylėsi, kad tai paskutinė jo kadencija. Kita vertus, balsavimą Seime jis įvertino kaip pasitikėjimą visa VRK ir rinkimų sistema.

Labai vertinu tą pasitikėjimą, tai tam tikras darbo įvertinimas, sugebėjimų įvertinimas, ne tik mano, bet ir visų komisijos narių. Aš suprantu, kada svarstomas buvęs pirmininkas, svarstoma ir iš viso, kaip dirba rinkimų sistema Lietuvoje“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Z. Vaigauskas.

Jis tikino apsidžiaugęs, kai Seimo pirmininkė I. Degutienė į VRK vadovo postą pasiūlė Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento Teisėkūros skyriaus vadovą Audrių Kasinską. Tačiau parlamentas šios kandidatūros nepalaikė.

Bet jeigu Seimas pareiškė pasitikėjimą ir gana didele dauguma, daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, kad būčiau komisijos pirmininku, manyčiau, kad neturiu teisės atsisakyti ir turiu to darbo imtis negailėdamas jėgų ir stengdamasis padaryti, kad priekaištų būtų kuo mažiau. Kita vertus, tikiuosi, kad tai paskutinė mano kadencija ir atsiras man pamaina, žmogus, kuris galės ateinančius rinkimus organizuoti be manęs“, – kalbėjo Z. Vaigauskas.

Jis VRK vadovauja jau 18 metų. Seimas ketvirtadienį Z. Vaigauską paskyrė naujai ketverių metų kadencijai.

Rinkimų komisijos pirmininkas teigė, jog Europoje tarp kolegų yra vienas iš ilgiausiai dirbančių rinkimų organizatorių. Jo duomenimis, kolegai iš Latvijos iki jo darbo stažo trūksta poros metų, tuo metu kolega lenkas jį lenkia trejais metais.

Z. Vaigauskas tvirtino, kad su kiekviena kadencija dirbti vis sunkiau, nes kyla darbo reikalavimų kartelė.

Mes į kiekvienus rinkimus atnešame ką nors naujo. Šiemet kiekvienoje rinkimų apylinkėje bus pastatyti kompiuteriai ir rinkimų rezultatus, tikiuosi, sužinosime dar greičiau. Be to, Seimas priėmė įstatymo pataisą, kad būtų perskaičiuojami pirmumo balsai atsitiktine tvarka“, – dėstė VRK vadovas.

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
© Baltijos fotografijos linija

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Z. Vaigauskas

Seimas , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra