36-oji provincijų imigrantų šventė – Beriso mieste

Autorius: Data: 2013-10-30 , 09:38 Spausdinti

2013 m. rugsėjo ir spalio savaitgaliais Beriso mieste (Argentina) vyko „Imigrantų šventės“. Į šventes susirinko daugiau nei 90 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos. Lietuvių draugija „Nemunas“ surengė didelę parodą kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus.

Berise veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.

Reikia pabrežti, kad Beriso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Aires provincijos „Imigrantų sostiene“. Lietuviu draugija „Nemunas“ yra „Imigrantų sąjungos organizacijos“ narys ir jau 36-tus metus, kiekvienais metais, organizuoja „Imigrantų Šventę“. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt imigrantų bendruomenių.

Taip pat, reikia paminėti, kad šventės metu koncertavo garbės svečiai is Lietuvos, pirmą kartą Imigrantų šventes sitorijoje: senjorų šokių ansamblis „Miestelėnai“ iš Panevėžio miesto (Lietuva), ir yra labai žinomas šokių ansamblis.

Irgi koncertavo lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra“, lietuvių jaunimo šokėjų grupė „Nemunas“, kurie labai gražiai sušoko penkiems tūkstančiams žiūrovų.

Lietuvių draugija „Nemunas“ pakvietė koncertuoti  ansamblius „Mindaugas“ ir „Dobilas“, „Žiburinis“ ir „Gintaras“ iš Susivienijimo lietuvių Argentinoje draugijos.

Lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ scenoje koncertavo kartu su ansambliu „Miestelėnai“. Draugija „Nemunas“ specialiai pakvietė „Miestelėnus“ koncertuoti kartu visą valandą tūkstančiams žiūrovų, kurie plojo nesustodami. Scenoje vienu metu sukosi šešiolika ansambliečių porų.

Svarbu paminėti, kad 2012 m. gruodžio 1 d. garsiai Panevėžio miesto choreografei, vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblio „Grandinėlė“ ir senjorų šokių ansamblio „Miestelėnai“ meno vadovei Zitai Rimkuvienei buvo įteiktas Pasaulio folkloro Oskaras. Šį apdovanojimą už liaudiško šokio puoselėjimą ir jo sklaidą panevėžietei skyrė Tarptautinė folkloro asociacijų sąjunga. Pasaulio folkloro Oskaras buvo iškilmingai įteiktas šiemet Europos kultūros sostine tituluotame Portugalijos Gimarainso mieste.

Senjorų šokių ansamblio „Miestelėnai“, 2013 m. spalio 12 dieną koncertavusiam Beriso mieste, miesto Savivaldybės meras jį paskelbė kaip „Municipalinis paveldą“, visiems ansamblio dalyviams suteikti „Garbės svečio“ vardai.

Mūsų, lietuvių draugija, šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, keptą kiauliena su kopūstais ir krienais, kepta kiauliena su grybų padažu. Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai bei svečiai, kurie visiems labai patiko. Dar pristatė ir pardavinėjo alų „Kaunas“, kurį gamina lietuvių imigrantų vaikaitis iš Mar del Platos miesto. Šis alus irgi patiko svečiams, nes pasirodė labai skanus.  Buvo galima pargauti ir „Baltic Porter“ stiliaus alaus.

Paskutinę šventės dieną vyko paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt bendruomenės narių. Visi buvo pasipuošę tautiniais drabužiais. Jie žygiavo pagrindiniu Beriso miesto prospektu Avenida Montevideo šokdami pagal lietuvišką muziką. Daugiau nei 100 lietuvių bendruomenės narių vilkėdami tautiniais drabužiais sušoko 10 kvartaliu Gumbinė ir dar lietuviškius šokius, kur tūkstančiai žmoniuų paplojo. „Nemunas“ pristate Gedimo pilies bokšto repliką ir iš jo išskrido balioniai su Lietuvos vėliavos spalvomis į dangų.

Mūsų bendruomenei šventėje atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Amparo Cabrera Dulkė Bukutė ir Buenos Aires Provincijos lietuvių kolonijos karalienė Eunice Linkevicius (Linkevičiūtė).

Šventės teisėjų komisija iš visų 36-osios Provincijų Imigrantų Šventės dalyvių išrinko šventės karalienę. Šis titulas atiteko Lenkijos atstovei.

Per šventę buvo pavaizduota kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. Ceremonijoje „Imigrantų representacija išlipimas iš laivo“ dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, apsirengę to laikmečio drabužais.

Vyko futbolo ir tinklinio turnyras.

Lietuvių Draugijos „Nemunas“ veikla

Lietuvių Draugijos „Nemunas“ patalpose kiekvieną savaitę vyksta lietuvių kalbos kursai, kuriuos veda buvę Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija) mokiniai ir buvę Vilniaus Universiteto studentai. Šie mokiniai ir studentai gavo stipendiją, todėl galėjo išmokti lietuvių kalbą, papročius. Kiekvieną savaitę vyksta lietuvių tautinių šokių ansamblių repeticijos: Vaikų šokių ansamblio „Skaidra“, jaunimo šokių ansamblio „Nemunas“, senjorų šokių ansamblio „Griaustinis“ bei veteranų šokių ansamblio „Pipiras“. Iš viso dalyvauja apie 90 šokėjų. Taip pat švenčiami Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimai prie mūsų lietuviško paminklo „Rūpintojėlis“.

Lietuva - Argentina , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra