35-oji provincijų imigrantų šventė Beriso mieste Argentinoje

Autorius: Data: 2012-11-07 , 09:31 Spausdinti

2012 m. rugsėjo ir spalio mėnesių savaitgaliais Beriso (Argentina) mieste vyko „Imigrantų šventės“. Į jas susirinko daugiau nei 70 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos. Lietuvių Draugija „Nemunas“ surengė didelę parodą, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas ir patiekalus.

Berise veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki Pirmojo pasaulinio karo čia buvo viena iš didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.

Reikia pabrežti, kad Beriso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Aires provincijos „Imigrantų sostine“. Lietuviu draugija „Nemunas“ – „Imigrantų sąjungos organizacijos“ narė ir jau 35-tus metus, kiekvienais metais, organizuoja „Imigrantų šventę“. Dabar šią organizaciją sudaro dvidešimt imigrantų bendruomenių.

Šventės metu koncertavo lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra“ ir lietuvių jaunimo šokėjų grupė „Nemunas“, kurie labai gražiai sušoko 5000 žiūrovų.

Lietuvių draugija „Nemunas“ koncertuoti pakvietė ansamblius „Mindaugas“ ir „Laivės akmuo“ iš Tandil miesto (Buenos Aires provincija, 300 km nuo Beriso).

Taip pat reikia paminėti, kad lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ scenoje koncertavo kartu su ansambliu „Ąžuolynas“ iš Urugvajaus lietuvių kultūros draugijos. Draugija „Nemunas“ specialiai pasikvietė „Ąžuolyną“ koncertuoti kartu visą valandą tūkstančiams žiūrovų, kurie plojo nesustodami. Scenoje vienu metu sukosi šešiolika ansambliečių porų.

Dainų ir šokių ansamblį „Ąžuolynas“, š. m. spalio 7 dieną koncertavusį Beriso mieste, miesto Savivaldybės meras paskelbė kaip „Municipalinį paveldą“ ir visiems dalyviams suteikė „Garbės svečio“ vardą.

Mūsų, lietuvių draugija, šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, kepta kiauliena su kopūstais bei krienais ir kepta kiauliena su grybų padažu. Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai bei svečiai, kuriems jie labai patiko. Taip pat pristatė ir pardavinėjo alų „Kaunas“, kurį gamina lietuvių imigrantų vaikaitis iš Mar del Platos miesto. Šis alus irgi labai patiko svečiams, nes pasirodė labai skanus. Kitais metais tas žmogus numato gaminti „Baltic Porter“ stiliaus alų.

Paskutinę šventės dieną įvyko paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt bendruomenės narių. Visi buvo pasipuošę tautiniais drabužiais. Jie žygiavo pagrindiniu Beriso miesto prospektu Avenida Montevideo šokdami pagal lietuvišką muziką.

Šventėje mūsų bendruomenei atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Lourdes Contrera Chizas Guntulis (Cižaitė Guntūlytė) ir Buenos Aires Provincijos lietuvių kolonijos karalienė Agustina Lilia Kavaliūnas (Kavaliūnaitė).

Teisėjų komisija iš visų 35-osios provincijų imigrantų šventės dalyvių išrinko šventės karalienę. Šis titulas atiteko Lenkijos atstovei.

Šventės metu buvo pavaizduota kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. Ceremonijoje „Imigrantų representacija išlipimas iš laivo“ dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai apsirengę to laikmečio drabužiais.

Tarp kitų socialinių, kultūrinių renginių įvyko maratonas, kuriame dalyvavo Lietuvių draugijos „Nemunas“ narys, sportininkas Roberto Zutas. Vyko futbolo turnyras, kuriame dalyvavo lietuvių komanda. Komandos aprangos spalvos – žalia ir geltona. Šį renginį organizavo „Imigrantų Sąjungos organizacija“ kartu su Lietuvių draugija „Nemunas“. Renginyje dalyvavo dešimt imigrantų bendruomenių, iš viso 130 žaidėjų.

Argentinos televizijos aplankė Beriso miestą ir kalbėjosi su lietuvių bendruomenės nariais.

Televizijos programa „Argentinos virėjai“

http://www.youtube.com/watch?v=PLWezjPs9PI&feature=share

Beriso televizijos laida Gyvenu Argentinoje“, kuri parodė kaip gaminame kugelį su spirgučiais:

I dalis

http://www.youtube.com/watch?v=o_4XHAOrIxs

III dalis

http://www.youtube.com/watch?v=dvDhZ4QVees

Lietuvių draugijos „Nemunas“ veikla

Lietuvių draugijos „Nemunas“ patalpose kiekvieną savaitę vyksta lietuvių kalbos kursai, kuriuos veda buvę Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija) mokiniai ir buvę Vilniaus Universiteto studentai. Šie mokiniai ir studentai gavo stipendiją, todėl galėjo išmokti lietuvių kalbos, papročių. Kiekvieną savaitę vyksta lietuvių tautinių šokių ansamblių repeticijos: vaikų šokių ansamblio „Skaidra“, jaunimo šokių ansamblio „Nemunas“, senjorų šokių ansamblio „Griaustinis“ bei veteranų šokių ansamblio „Pipiras“. Iš viso dalyvauja apie 90 šokėjų. Taip pat švenčiame Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimus prie mūsų lietuviško paminklo „Rūpintojėlis“.

Nuotraukose:

1. Lietuvių delegacija išlipusi iš atplaukusio laivo

2. Lietuvių bendruomenės stendas

3. Imigrantų šventės parodas – lietuvių delegacija

4. Beriso lietuvių bendruomenė

5. Šokių ansambliai „Nemunas“ ir „Ažuolynas“

6. Lietuvių futbolo komanda

7. Lietuvių vaikų tautinių šokių ansamblis „Skaidra“

Lietuva - Argentina , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra