XXVII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai – 2012“

Autorius: Data: 2012-05-21 , 13:00 Spausdinti

Kasmet gegužės mėnesį į Kauną atvyksta folkloro ansambliai ir atlikėjai iš užsienio šalių bei įvairių Lietuvos regionų, puoselėjantys tradicinę autentišką dainą, šokį, muziką.

2012 m. gegužės 25-27 dienomis vyks tradicinis XXVII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai – 2012“, kuris pirmą kartą buvo surengtas 1984 metais.

Šių metų festivalio tema – tradicinis vestuvių folkloras.

Lietuvių kultūroje buvo ir tebėra skiriamas ypatingas dėmesys vestuvėms, įprasminančioms žmogaus gyvenimą. Vestuvės – tai dvasinis virsmas, dorinis lietuvių kultūros pagrindas.

Šio festivalio metu bus galima išgirsti tradicinės vertingos muzikos vestuvių tematika, bus rodomos skirtingos programos, atliekamos Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų.

Festivalį papuoš raiti kviesliai, koncertai, vakaronės miesto salėse, gatvėse ir aikštėse, vyks meninė akcija „Kraičio skrynios paslaptis“, paroda „Jaunojo ir jaunosios dovanos“, kūrybinės dirbtuvės, praktiniai mokymai , skirti vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

Tris dienas apie 800 dalyvių atliks vestuvių apeigas, dainas, žaidimus, šokius, muziką. Drauge su lietuvių 43 folkloro ansambliais iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto, dalyvauja folkloro grupės iš užsienio šalių: Suomijos, Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos.

Rengėjai kviečia į atvirus ir nemokamus renginius, linki puikių, neišdildomų įspūdžių ne tik miesto bendruomenei, svečiams, bet ir visiems folkloro ansamblių dalyviams, muzikantams, vadovams.

Ateikite, nepasigailėsite! 

Renginiai atviri ir nemokami

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras

Partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, LTS Kauno bendrija, Lietuvos folkloro ansambliai ir klubai, P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus

Rėmėjai: Kultūros rėmimo fondas, Kauno įgulos karininkų ramovė, viešbučiai „Metropolis“, „Amberton Cozy“

Informaciniai rėmėjai: „Kauno diena“, „Šeimininkė“, „Nemunas“, „Ūkininko patarėjas“, „XXI amžius“, „15min“, LRT, „Pūkas TV“, INIT, elta.lt, vakarones.lt, alkas.lt, voruta.lt, kamane.lt, kaunas.lt, kaunodiena.lt, kaunietis.lt, kaunieciai.lt, kaunoaleja.lt, kaunozinios.lt, 15min.lt, IQ.lt, eb.lt, turizmo biuras „Kauno vartai“, Kauno turizmo informacijos centras.

Informacija: tel. 8 37 40 71 35, www.ktkc.lt

Etninė kultūra ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra