XII tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. liepos 4-6 d. vyks XII tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“.
 
Bilieto kaina 10 Lt, vaikams iki 16 m. įėjimas nemokamas
 
* Dėl šventinės prekybos kreiptis į Kernavės seniūniją tel. 8 382 47350, mob. tel. 8 686 22618
 
* Autobusų ir mikroautobusų tvarkaraštį rasite skyrelyje „Paslaugos ir pramogos“
 
* Maloniai prašome keturkojus augintinius palikti namuose – šunys į festivalio teritoriją neįleidžiami
 
 
Šventėje bus demonstruojami (2010 m.):
 
 
Proistorės amatai:
 
 
Muzikavimas, apeigos, ugnies išgavimo būdai: Jean-Loup Ringot* (Vokietija)
 
Neolitinė gyvenvietė. Buitis, apranga, narvos ir pamarių kultūrų keramika: Dainius Strazdas, Elena Aleksejeva, Laura Sodeikaitė, Kristina Venckūnaitė, (Vilniaus puodžių cechas), Virginija Rimkutė, Indrė Liškauskaitė (Lietuva)
 
Medžioklės įrankiai, titnago apdorojimas, ugnies išgavimas: Algimantas ir Aelita Kensminai*, Tauras Kensminas, Deimantė Varnaitytė (Lietuva)
 
Titnaginių dirbinių, akmeninių kirvių ir figūrėlių gamyba: Tadas ir Jonas Vosyliai, Tomas Sutkaitis (Lietuva)
 
Geležies amžiaus odos ir rago apdirbimas, lankų ir peilių gamyba: Tomas Abraitis, Algirdas Venckūnas, Tauras Grikšas, Daiva Samejauskaitė, Tomas Vosylius, Vykintas Motuza (Lietuva)
 
Puodų lipdymas ir išdegimas, kaulinių dirbinių: Gytis Grižas* (Lietuvos nacionalinis muziejus), Vita ir Darius Vaitkevičiai*, Virginija ir Martynas Ostašenkovai* (Lietuva)
 
Bronzos amžiaus stovyklavietė: ugnies užkūrimas, titnago , kaulo ir rago apdorojimas, bronzos gaminiai, lankų gamyba: Artūrs Tomsons, Atis Artmanis, Sanda Salmina, Talis Kivlenieks, Aivars Fogelis (Latvija)
 
Archajiškas gintaro apdirbimas: Ruslanas Aranauskas* (Lietuvos liaudies buities muziejus), Audinga Aranauskaitė (Lietuva / Lithuania)
 
Kibirėlių iš liepos žievės gamyba: Birutė Salatkienė* (Šiaulių „Aušros“ muziejus), Vytautas Butvilas* (Lietuva)
 
Drevinė bitininkystė: Romas Norkūnas, Lukas Miškinis, Dalia Blažulionytė (Dzūkijos nacionalinis parkas, Lietuva)
 
Bronzos gaminių liejimas, stiklo karoliukų gamyba: Zbigniev Dolski*, Alina Dolska, Iza Roechde (Lenkija)
 
Titnaginių dirbinių gamyba, akmens amžiaus medžioklės įrankiai: Vitold ir Anna Migal (Varšuvos archeologijos muziejus, Lenkija)
 
Žolininkystė: Malgožata Krasna-Korycinska, Gabriela Korycinska (Varšuvos archeologijos muziejus), Magdalena Gorzkowska , Joanna Kochanowska (Proistorės draugija) (Lenkija)
 
Geležies lydymas iš balų rūdos: Wladyslaw Wėker, Tomasz Mayer (Varšuvos archeologijos muziejus, Lenkija)
 
 
Ankstyvųjų viduramžių amatai:
 

Lankininkai:
Juras Visockis, Laimonas Kašinskas, Violeta Aleksandravičiūtė („Viduramžių pasiuntiniai“, Lietuva / Lithuania)
 
Būgnijimas: Dariusz Pojawa, Wojciech Jurkiewicz (Lenkija)
 
Žvejų stovyklavietė. Žvejybos įrankių ir luoto gamyba, indų iš meldų ir viksvų pynimas, vaikų žaidimai, muzikavimas: Alfreda Petrauskienė, Tereza Šakienė (Mindūnų žvejybos muziejus), Česlovas, Vilija ir Eitvilas Talačkos, Kristina Keturakytė, Gerda Gudienė, Gertrūda ir Dominyka Gudaitės, Tauras Mickevičius (Lietuva)
 
Šaudymas iš arbalistos ir arbaletų: Mantas Balsys („Viduramžių pasiuntiniai“, Lietuva), Andrzej Melcarek (Lenkija)
 
Senoji gyvulininkystė: Birutė Zapasnikienė, Ina Skurdenienė (LVA Gyvulininkystės institutas), Jūratė Liolytė, Laura Želvytė (Lietuva)
 
Archajiški muzikos instrumentai, muzikavimas, ragų muzika: Egidijus Virbašius* (Lietuvos Muzikos akademija, Lietuva)
 
Archajiškų muzikos instrumentų demonstravimas: Evaldas ir Daiva Vyčinai (Lietuva)
 
 
XIII-XIV a. Kernavės miesto amatai:

 
Archajiškų valgių gamyba: Daiva Luchtanienė* (Archeologijos projektų centras „Antiqua“), Inga Martišauskytė* (Lietuvos Nacionalinis muziejus), Vitalija Ringytė (VPU) (Lietuva)
 
Viduramžių keramikos gamyba: žiedimas ir išdegimas: Mindaugas Rutkauskas*, Vygantas Vasaitis*, Jurgita Jasinskaitė*, Saulius Jankauskas*, Uršulė Gedaitė, Marija Karaliūtė (Amatų gildija, Lietuva)
 
Gaminiai iš beržo tošies, beržo tošies ornamentavimas raginiais spaudais: Raimonda ir Džiugas Ramanauskai, Jūratė Miliauskytė (Mažeikių muziejus, Lietuva)
 
Apavo gamyba, odos gaminiai: Dalia Grigonienė*, Dalia Vaičiūnienė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Arūnas Puškorius (Lietuva)
 
Drabužių siuvimas: Daura Giedraitienė* (Lietuva)
 
Stiklo karoliukų gamyba: Justė Sviklienė*, Martynas Sviklas, Giedrius Cyrulis, Simas Aleksandravičius, Akvilė Bliujūtė (Lietuva)
 
Medžio dirbinių gamyba: Saulius Česna*, Imantas Česna, Algirdas Verseckas*, Romas Bilinskas, Kęstutis Benedikas (Lietuva)
 
Siūlų ir audinių dažymas augaliniais dažais: Vasarė Ratkevičienė (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Rūta Beganskaitė, Emilija Ratkevičiūtė, Deimantė Kanclerytė (Lietuva)
 
Audimas, vytinių juostų vijimas, verpimas, drabužių siuvimas: Valda Lapėnaitė* (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija), Gustė Ilgūnaitė, Elzė Grigonytė, Audronė Salatkaitė* (Lietuva)
 
Senoji medicina: Tauras ir Alma Mekai*, Zenona Šimaitienė*, Rolandas Minevičius*, Jolanta Žemaitienė* (KMU Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Lietuva)
 
Senoji alaus gamyba: Rmūnas ir Erika Čižai (Lietuva)
 
Dūdmaišiai ir kauliniai muzikos instrumentai: Todar Kaškurevič, Svetlana Klepikava, Volha Dzedovik, Dzianis Sukchi (Baltarusija)
 
Krivičių genties kiemas: apžiesta keramika, valgis, medžio dirbiniai, apeiginis ugnies išgavimas, rašymas ant vaškuotų lentelių: Eleonora, Anastazija ir Valerij Zinkievič, Aleksandr ir Halina Kurban, Konstantin, Irina ir Jana Šidlovski (Braslavo muziejų susivienijimas, Baltarusija)
 
Sidabro ir bronzos gaminių liejimas, juvelyrika, audimas: Hester, Marleen ir Pim Schmeitz, Tom White (Olandija)
 
Viduramžių daugmales amatai: grūdų malimas ir duonos kepimas, verpimas, audimas, tinklų pynimas, pošarvių nėrimas, juvelyrika, senieji ginklai, šaudymas iš lanko, senosios dainos: Artis Aboltinš, Elita Care-Bobinska, Oskars Dinne, Gundega Drava, Ugis Drava, Santa Jansone, Daina Klints, Eduards Klints, Zita Onckule, Anita Rašmane, Lilita Rašmane, Valdis Pinkis, Renate Silina-Pinke, Anete Simanovska („Senzeme“, Latvija)
 
Vikingų kiemas: senieji muzikos instrumentai, juvelyriniai gaminiai: Roy Theiltoft* (Danija), Napisat ir Peter Vincelj (Kroatija)
 
Heraldika, senieji rašymo būdai, knygrišystė: Pawel Kolodziejski, Ewa ir Rafal Fila (Proistorės draugija, Lenkija)
 
Viduramžių tapybos technika, ikonų tapyba: Damara Weyna (Proistorės draugija, Lenkija)
 
Jenö genties kiemas (X a.): jurta, veltinio kilimai ir kiti dirbiniai, keramika, šaudymas iš lanko, žaidimai: Akos Kaszas, Judit Kaszasne Toth, Elvira Szolanics, Laszlo Nagy, Levente Igaz (Vengrija)
 
Kalvystė, ginklų gamyba: Algis* ir Martynas* Stankai, Mindaugas Stankus (Lietuva)
 
Skydų ir odinių šarvų gamyba, odos dirbiniai: Tadas Dovidavičius, Ignas Reklaitis, Andrius Janonis, Lina Stokaitė (Lietuva), Vadzim Parkhimovich (Baltarusija)
 
Viduramžių miesto aikštė: viduramžių kernavės miesto istorijos pristatymas: Aleksejus Luchtanas* (VU, Lietuva)
 
Viduramžių kernavės moters kostiumo pristatymas: Aleksejus Luchtanas* (VU), Indrė Kačerauskaitė (Lietuva)
 
Juvelyriniai gaminiai: Kazimieras Barišauskas* (Trakų istorijos muziejus), Ingrida Daraškevičiūtė, Austėja Luchtanaitė (Lietuva)
 
Monetų kalykla: Nerijus Erminas (Lietuva)
 
Viduramžių pirkliai: dirbiniai iš rago ir odos, apranga ir papuošalai, keramika, lankai: Vojciech Smielecki, Slavomir Piasecki, Miroslaw Walczak, Grzegorz Dzieržynski, Izabela Starukiewicz, Justyna Wiszniewska, Martyna Warczak (Lenkija / Poland), Grzegorz Bednarz (Proistorės draugija, Lenkija)
 
Juvelyriniai gaminiai: Vojciech ir Malgožata Kochman, Marta Dziubalska, Margaret Kocher, Scot King (Lenkija / Poland, Vokietija)
 
Vitražas: Edyta Rubka, Karolina Zalevska (Lenkija)
 
Juvelyriniai gaminiai: Michal ir Magdalena Sekula (Lenkija)
 
Keramika: Vygantas* ir Andrius Jazerskai (Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuva)
 
Kailiai, kauliniai papuošalai, žibintai: Leonard Guslakov, Elžbieta Slota (Lenkija)
 
Viduramžių teismai ir bausmės: Manvydas Vitkūnas (Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija), Vaidotas Pakalniškis (Lietuva)
 
Archajiški žaidimai: Dalia Kiaulevičiūtė (Lietuva)
 
Muzikavimas dūdmaišiais: Jonas Tumasonis (Lietuva)
 
Viduramžių klajūnai: Algis, Steponas ir Sigita Breidokai (Lietuva)
 
Viduramžių kovos: Viduramžių karybos klubai: „Varingis“, „Utgardas“ (Lietuva), „Jantar“ (Lenkija), „Ratnik“ (Rusija)
 
Senoji muzika: Ansambliai: „Atalyja“, Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“*, „Kūlgrinda“, „Trys Keturiose“, „VISI“ (Lietuva), „Remdih“ (Čekija), Todaro Kaškurevičiaus archajiškos muzikos grupė (Baltarusija)
 
Archeologinių tyrimų pristatymas: Gintautas Vėlius, Dovilė Baltramiejūnaitė, Rokas Vengalis (Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Lietuva)
 
*Amatai pristatomi eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narių (Lietuva): www.pajauta.tinkle.lt
 
Apie klaidas ir netikslumus prašome pranešti reklama@kernave.org
 
 
FESTIVALIO PROGRAMA*:
 
 
2010 m. liepos 4 d. (sekmadienis) 11-19 val.
 

10.45
– Festivalio dalyvių eisena
10.55 – Šventės atidarymas
11.00-19.00Amatų demonstravimas
11.00-19.00 – Archeologinių tyrimų pristatymas
11.40 – Archajiškos muzikos koncertas. Todaro Kaškurevičiaus grupė
11.20-12.20 – XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas
11.30-13.00 – Archajiški žaidimai ir varžybos, muzikavimas
12.00-13.00 – Paskaita „Žirgas Lietuvos istorijoje“, video filmas „Su užspausta žirgo žyme“
13.00-14.00 – Paskaita „Kernavės archeologinės vietovės tyrimai“, videofilmas „Kernavės archeologai“
12.30-13.30 – Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
12.40 – Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika
13.00-14.30 – Žemaitukų veislės žirgų parodomoji programa, varžybos
13.30 – Archajiškų muzikos instrumentų pristatymas
14.15 – Viduramžių teismo proceso ir bausmių pristatymas
14.30 – Viduramžių kovos
15.00-16.00 – Paskaita „Kernavės archeologinė vietovė. XIII-XIV a. kapinyno tyrimai“ videofilmas „Kernavės archeologai“
16.00-17.00 – Video filmo „Atgimstanti praeitis“ pristatymas
15.30-16.30 – XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas
15.30 – Archajiškos muzikos koncertas. Ansambliai „VISI“, „Trys keturiose“
15.30-16.30 – Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo Archajiški žaidimai ir varžybos, muzikavimas
16.30 – Sidabro gaminių liejimas
17.00 – Viduramžių kovos
18.00-19.00 – Archajiškos muzikos koncertas. Todaro Kaškurevičiaus grupė
 
 
Liepos 5 d. (pirmadienis) 11-19 val.
 

11.00-19.00Amatų demonstravimas
11.00-19.00 – Archeologinių tyrimų pristatymas
11.30-14.30 – Paskaitų ciklas „Kelias į Griunvaldą“, skirtas Žalgirio mūšio 600-tosioms metinėms paminėti
11.30-14.00 – Archajiški žaidimai ir varžybos, muzikavimas
11.30 – Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika
11.30-15.00 – Viduramžių šaudymo iš lanko pratybos (Lankininkų klubas „Strėlė“)
12.00 – Valstybės dienos ir Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimas
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodis.
Festivalio rengėjų padėkos žodis rėmėjams
12.30 – Rekonstruotų istorinių kostiumų pristatymas. Archajiškos karinės istorinės dainos. Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“
12.30-13.30 – Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
13.15 – Sidabro gaminių liejimas
13.30-14.30 – XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas
13.45 – Viduramžių teismo procesas
14.00 – Viduramžių kovos su kryžiuočiais
16.00 – LDK karių palydų į Žalgirio mūšį inscenizacija
16.30 – Archajiškos karinės istorinės dainos. Ansamblis „Kūlgrinda“
17.20 – Viduramžių kovos
17.30 – Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas
17.50 – Bronzos gaminių liejimas
18.00 – Viduramžių žiestos keramikos gamybos ir išdegimo pristatymas
18.00 – Archajiškos muzikos koncertas. Gupė „Remdih“
 
 
Liepos 6 d. (antradienis) 11-19 val.
 

10.45 – Valstybinės vėliavos pakėlimas Valstybės dienos proga
11.00-19.00 – Amatų demonstravimas
11.00-19.00 – Archeologinių tyrimų pristatymas
11.30-12.30 – XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas
11.40 – Ugnies išgavimo būdų pristatymas, apeigos, muzika
12.00-13.00 – Archajiški žaidimai, muzikavimas
12.00-14.00 – Video filmų programa „Kernavės archeologinė vietovė“
12.00 – Viduramžių šaudymo iš lanko turnyras (Lankininkų klubas „Strėlė“)
12.20 – Archajiškų muzikos instrumentų pristatymas
12.30-13.30 Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo Archajiški žaidimai, muzikavimas
12.40 – Sidabro gaminių liejimas
12.40 – Archajiškos muzikos koncertas. Grupės „Atalyja“, „Remdih“
13.45 – Viduramžių teismo proceso ir bausmių pristatymas
14.00 – Viduramžių kovos
14.50 – Bronzos gaminių liejimas
15.00-17.00 – Video filmų programa „Kernavės archeologinė vietovė“
15.30-16.30 – XIII-XIV a. Kernavės miesto istorijos, kasdieninio gyvenimo, moteriško kostiumo rekonstrukcijos pristatymas
15.00-16.00 – Archajiškos muzikos koncertas. Grupė „Remdih“
15.00-16.00 – Konkursai vaikams: geriausio lipdytinio puodo, šaudymo iš lanko, verpimo
16.00-19.00 – Archajiški žaidimai, muzikavimas
16.20 – Lipdytinės keramikos išdegimo pristatymas
16.40 – Viduramžių kovos
18.00 – Viduramžių žiestos keramikos gamybos ir išdegimo pristatymas
18.00-19.00 – Festivalio organizatorių padėkos žodis Archajiškos muzikos koncertas. Folkroko grupė „Atalyja“
 
*Programa gali nežymiai keistis
 
 
Renginio organizatorius: Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Kerniaus g. 4a, LT-19172 Kernavė, Širvintų raj., tel.: (8 382) 47438, 47449, 47371, el. paštas: reklama@kernave.org, jonas.vitkunas@kernave.org
 
Nuotraukose: Akimirkos iš tarptautinio eksperimentinės archeologijos festivalio „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“

Sena Voruta



Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra