XII-oji katalikų dailininkų religinio meno paroda „Gloria Deo 2012“ Birštono sakraliniame muziejuje

Autorius: Data: 2012-12-11 , 14:21 Spausdinti

Daiva VALATKIENĖ, Birštono sakralinio muziejaus muziejininkė

Gražų ir žiemišką pirmą gruodžio, taip pat ir pirmąjį Advento sekmadienį (2012-12-02), Birštono sakraliniame muziejuje buvo atidaryta paroda „Gloria Deo“. Į pristatymą atvyko dailininkai su šeimomis, draugais, muziejaus bičiuliai, kurorto svečiai. Buvo jauku ir šilta nuo mielų veidų.

Gloria Deo“ parodos atgaivinimo idėjos autorė yra menotyros mokslų daktarė Laima Šinkūnaitė. Nuo 1994 m. vėl pradėta organizuoti religinio meno paroda „Gloria Deo“. Ši iniciatyva atgaivino ne tik gražią bažnytinio meno praeitį, bet parodo gyvą religinio meno santykį su šių dienų gyvenimu, meno reikšmę Bažnyčiai ir tuo pačiu Bažnyčios įtaką bei reikšmę menui ir jį puoselėjantiems, bei kuriantiems. Dėl ligos menotyros m. dr. L. Šinkūnaitė nedalyvavo, bet perdavė visiems kuo nuoširdžiausius linkėjimus.

Šiemet ši paroda suorganizuota dvyliktą kartą Lietuvoje, o Birštone – šeštą. Birštono sakralinis muziejus parodą „Gloria Deo“ kuruoja nuo 2002 m.. Simboliškai kas antri metai organizuojama paroda lankytojams duris atveria pirmąjį Advento sekmadienį. Nebuvo išimtis ir šie metai. Iškilmingai parodos atidaryme pirmą žodį tarė ir paskelbė parodą atidaryta, Birštono šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas mons. Jonas Dalinevičius. Dailininkams monsinjoras palinkėjo kūrybinių aukštumų, padėkojo už dalyvavimą šioje Dievą šlovinančioje parodoje. Gausiai susirinkusiems parodos svečiams palinkėjo ramaus bei džiaugsmingo Kristaus Gimimo – Kalėdų – laukimo.

Daug džiaugsmo teikė susirinkusių į parodos atidarymą dailininkų skaičius. Jų sulaukėme su šeimų nariais, bičiuliais. Ačiū birštoniečiams, miesto svečiams, kurie paskyrė savo sekmadienio popietės laiką ir atėjo į parodos „Gloria Deo 2012“ pristatymą. Išeidami visi dėkojo už parodą. Visus džiugiam Advento susikaupimui nuteikė skambėję Prienų Žiburio gimnazijos gimnazistų (vadovė mokytoja Roma Ruočkienė) giesmės. Labai esame dėkingi už gražiai skambėjusias giesmes bei klarneto garsus. Linkime jiems ir vadovei kuo geriausios kloties.

Parodos pristatymo pradžioje keletu sakinių buvo pristatyta šių metų paroda. Joje dalyvauja 46 dailininkai, iš kurių trys birštoniečiai: Remigijus Janušaitis, Audronė Mickutė ir Rimantė Butkuvė. Parodoje eksponuojama 97 darbai. Tarp jų skulptūros, grafikos, tapybos, akvarelės, tekstilės, pastelės, piešinių, keramikos, fotografijos darbai. Didelio dėmesio parodoje sulaukia ikonos. Esame dėkingi Lietuvos Dailininkų Sąjungos Kauno ir Vilniaus skyriams, kurie laikinai priglaudė dailininkų darbus. labai ačiū parodos ekspozicijos autorei dailininkei Audronei Mickutei. Degant pirmąjai Advento vainiko žvakei, išsamią kūrinių analizę pateikė ilgametė parodos „Gloria Deo“ kuratorė, Birštono sakralinio muziejaus vadovė Roma Zajančkauskienė.

Visus į parodos pristatymą atvykusius dailininkus sakralinis muziejus pasveikino, įteikdamas po vaško žvakę ir linkėdamas toliau degti kūryba. Šie menininkai – tai žmonės, kurių kūryboje pulsuoja amžinų vertybių šviesa. Šiuose darbuose vertybė – tikėjimas. Paroda „Gloria Deo“ – tai galimybė visuomenei susipažinti su religiniu menu, jo kūrėjais.

Parodos dalyviai, svečiai dar ilgai nesiskirstė: bendravo prie kavos, arbatos puodelio, kalbėjo apie savo kūrybą, planus.

Matydami dailininkų šypsenas, gerą nuotaiką veiduose likome patenkinti ir mes – XII-osios katalikų dailininkų religinio meno „Gloria Deo 2012“ parodos – organizatoriai. Lauksime visų apsilankant Birštono sakraliniame muziejuje.

Paroda veiks iki 2013 m. kovo mėn. 5 d..

Birštono sakralinio muziejaus darbo laikas:

Antradieniais-penktadieniais: nuo 10.00 val. iki 17.00 val.

Šeštadieniais: nuo 11.00 val. iki 17.00 val.

Sekmadieniais: nuo 11.00 val. iki 16.00 val.

Nuotraukose:

1. Parodos dalyviai su kuratorėmis

2. Parodos pristatymo metu

Voruta. – 2012, gruod. 22, nr. 26 (764), p. 8.

Parodos , , , , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra