W. Waszczykowskis: atsakomybė tenka ir Lenkijai

Autorius: Data: 2012-04-19 , 15:58 Spausdinti

Lenkų tinklalapis Prawo.money.pl publikuoja Lenkijos politikų reakciją į Lietuvos prezidentės sprendimą nevykti į susitikimą Varšuvoje.

Partijos „Teisė ir teisingumas“ ir Lenkijos Seimo narys Vitold Vaszczykovski sako: „Lietuvos boikotas tai rimta diplomatinė trintis, dėl kurios atsakomybė tenka ir Lenkijai. Jau kelis mėnesius lenkų pusė nepalaiko diplomatinių kontaktų su Lietuva. Lietuvos diplomatai nėra kviečiami užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio (Radoslavo Sikorskio), kuris labai atvirai pasakė, kad lauks Lietuvos Vyriausybės pasikeitimo. Be abejo, nenorėčiau teisinti lietuviškosios pusės, nes konfliktas turi Lietuvos lenkų ir jų problemų nesprendimo pagrindą. Tačiau lenkiškosios pusės taktika verta kritikos“.

Pasak jo, valdžios Varšuvoje vaidmuo dabar yra kitų kontakto būdų ieškojimas, kadangi Lenkijos URM su tuo nesusitvarko. „Galbūt kas nors iš prezidento tarnybos arba Seimo Užsienio reikalų komisija. Lietuviams Lech Kaczynski (Lechas Kačynskis) buvo tokia perdavimo grandimi, tokiu šio regiono interesų užtarėju. Dabartinė diplomatija pakeitė šią politiką, – sako Waszczykowski.

Tuo metu partijai „Piliečių platforma“ atstovaujantis Slawomiras Neumannas negaili aštrių žodžių Lietuvai: „Lenkijos-Lietuvos santykiai yra jau tiek įtempti, kad sunku dabar ieškoti kaltų. Tačiau Lietuvos elgesys man nėra suprantamas, nes kelia įtampą. Negalima ant mūsų pykti dėl to, kad norime, jog su mūsų tautiečiais ten (Lietuvoje – DELFI) būtų elgiamasi teisingai. Tokiu sprendimu Lietuva save marginalizuoja, tačiau tai yra jų pasirinkimas. Pagrindinė problema yra tokia, kad lietuviai nėra suinteresuoti kontaktais su mumis ir tiek. Sikorskis daro, ką gali, tačiau tam, kad galėtum šokti tango, reikia dviejų“, – sako jis.

Tadeuszas Iwinskis iš partijos Demokratinės kairės sąjunga taip pat kaltina ir Lenkijos URM.

„Tai yra Lietuvos prezidentės klaida, kadangi kalba eina apie susitikimą, kuris turėtų išvystyti bendrą poziciją prieš NATO viršūnių susitikimą Čikagoje. Tačiau tiesa yra ir tai, kad mūsų Vyriausybė nesugeba vystyti dialogo su Lietuva. Dabar Lietuvos politika yra kitokia nei kai valdė socialdemokratai, todėl atsidūrėme sudėtingoje situacijoje. O mes nesugebame į tai atsakyti. Lenkijos-Lietuvos santykių būklė po 20 nepriklausomybės metų yra pati blogiausia per visą istoriją, kažkurią atsakomybės dalį turime prisiimti ir mes. Nors, kaip matyti, tai yra sudėtinga. Lechas Kaczynskis Lietuvoje buvo 14 kartų ir nieko nepasiekė…“, – sakė jis.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Lietuva - Lenkija , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra