Vytauto Didžiojo kelias atgaivino istorinę atmintį

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vytauto Didžiojo keliu – į Lucką. Tokį istorinį maršrutą įveikė grupė Lietuvos istorikų, politikų, visuomenės ir kutūros atstovų, tarp kurių buvo ir Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius. Tai vienas iš įsimintinų renginių, įprasminantis Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimą.

„Šį projektą rėmė šalies Užsienio reikalų ministerija. Juo siekta atgaivinti istorinę atmintį apie 1429 m. Lucko pilyje vykusį Vidurio ir Rytų Europos valdovų suvažiavimą, kuriame buvo nuspręsta karūnuoti Vytautą. Šiemet kaip tik sukanka 580 metų, kai vyko suvažiavimas – primiršta ir mažai minima data, svarbi mūsų krašto istorijoje”, – sakė rajono savivaldybės meras V. Kapočius.

Lietuvos delegacija, atvykusi į Ukrainos miestą Lucką, dalyvavo istorinėje konferencijoje. Joje mūsų šalies istorikai skaitė keturis pranešimus apie Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės ir Vytauto Didžiojo laikotarpį, jo reikšmę, sąsajas su kitų Europos kraštų politika. Prieš konferencijos pradžią buvo surengtas iš Lietuvos atvykusių scenos meistrų teatralizuotas pasirodymas, sulaukęs didelio susidomėjimo.

Po konferencijos Lietuvos delegacija susitiko su vietos valdžia. Susitikimo metu Trakų rajono savivaldybės meras Vincas Kapočius su Lucko savivaldybės meru Bogdanu Šiba pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą. Šis dokumentas – istorinio tęstinumo simbolis, primenantis bendros istorijos laikotarpį. Vytautas Didysis gyveno Trakuose, iš čia traukė į garsiuosius savo žygius, valdė Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę, kurios sudėtyje buvo ir Luckas, rezidavo jos pilyje, čia turėjo būti karūnuotas.

Lietuvos delegacija aplankė Lucko apylinkėse esančius įtakingos Lietuvos didikų giminės Radvilų rūmus, jų statytą bažnyčią.

„Šiuo metu rūmuose veikia psichiatrijos ligoninė, o įspūdingos architektūros bažnyčia apgailėtinos būklės. Svarstėme galimybę bendromis Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos atstovų pastangomis ieškoti būdų gauti ES paramą atgaivinti laiko suniokotą šventovę“, – pastebėjo V. Kapočius.

Lietuvos pasiuntiniai, keliaudami atgal, aplankė kitas su Vytauto Didžiojo vardu bei LDK istorija susijusias vietas.

Nuotraukoje: Vienas iš seniausių Ukrainos miestų Luckas

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra