Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į neužmirštamą naktį

Autorius: Data: 2017-05-12, 09:07 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į neužmirštamą naktį

Nuotr. iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus archyvo 

www.voruta.lt

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos renginius, o nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“. Akcijos tikslas – parodyti eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, ir supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, Vytauto Didžiojo karo muziejus prisijungia prie akcijos ir kviečia kartu švęsti paslaptingą ir intriguojančią Muziejų naktį.Siekdamas sugriauti mitus, kad muziejus tai vieta, skirta tik saugoti eksponatus, šiais metais muziejus sujungs istoriją ir dabartį, pristatydamas keturias karo stichijas – orą, vandenį, žemę ir ugnį.

Muziejaus kiemelyje Karinių oro pajėgų kariai lankytojams suteiks galimybęprisiliesti prie geluonies, kuris gali skaudžiai įgelti priešų orlaiviui, pabūti Oro gynybos bataliono kariais ir pažvelgti į dangų pro naktinio matymo prietaisą. Karo policija leis išbandyti termovizorių, pamatyti naudojamą techniką ir ginkluotę, metalo detektorių, elektroimpulsinį ginklą, teleskopines lazdas, oGenerolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas parodys artilerijos pabūklą – haubicą. Karo medikai išmokys atlikti dirbtinį kvėpavimą ir su Juozo Vitkaus inžinerijos batalionu pademonstruos sužeisto kario evakuaciją iš mūšio lauko, parodys kaip suteikiama medicininė pagalba. Taip pat kartu su Jūrų skautais dalyviai turės progą surišti tikrą jūrinį mazgą, o Kariuomenės mokykla ir Savanorių pajėgos parodys kokia ištvermė reikalinga norint tapti kariu.

Veiklos netrūks ir muziejaus viduje – muziejininkai keturias stichijas pristatys per istorinę prizmę.

Lankytojai,suformavę 5 karinių laivų flotilę iš skirtingų laikotarpių, turės progą sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, sužaisti žaidimą „Su ANBO per Europą“, skirtą 1934 m. trijų lietuviškų karo lėktuvų ANBO IV skrydžiui per Europą paminėti, ir kartu su draugais pasistatyti savo tvirtovę! Renginio dalyviai taip pat turės progą sudalyvauti edukacinėse dirbtuvėlėse, pasimatuoti įvairias karines uniformas, nusifotografuoti fotobūdelėje, pamatyti ekspozicijoje neeksponuojamų šaunamųjų ginklų pristatymą, o drąsiausiemsbus suteikta išskirtinė proga pamatyti Kauno panoramą iš muziejaus kariliono bokšto.Įveikusių visas edukacines užduotis lauks staigmenos.

Vakarą vainikuos Lino Adomaičio, Karinių oro pajėgų orkestro koncertas ir Ugnies šou.

Renginio pradžia gegužės 20 d., 18 val.

RENGINIO PROGRAMA:

18.00 val. – Renginio pradžią skelbiančios XVIII a. pabūklo salvės.

18.00-18.30 val. – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestro koncertinė programa.

18.00–21.00 val. – Muziejaus sodelyje įsikurs Lietuvos kariuomenės palapinių miestelis. Kariai pristatys savo profesiją, ginkluotę ir ekipuotę, atliks specializuotus pasirodymus. Lankytojų laukia įvairios rungtys.

18.00–20.00 val. – Ekskursija į karilioną.

18.00–22.30 val. – Muziejaus edukatoriai kvies sudalyvauti tikrame laivų mūšyje, praskristi su ANBO per Europą, kartu su draugais pastatyti savo tvirtovę, prisiliesti prie dar nematytų tarpukario ginklų ir puikią nuotaiką įamžinti fotobūdelėje.

21.00–21.30 val. – Vakaro varpų koncertas.

22.30-23.30 val. – Įspūdingas LINO ADOMAIČIO ir Karinių oro pajėgų orkestro koncertas Muziejaus sodelyje.

23.30-23.45 val. – Ugnies šou.

Dalyviai: Linas Adomaitis, Karinių oro pajėgų orkestras, Ugnies šou, Karo policija, Karinės oro pajėgos, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas, KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2–oji rinktinė, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykla, Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyba, jūrų skautija „Divytis“.

Vytauto Didžiojo karo muziejus ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra