Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia aplankyti naujas ekspozicijas

Autorius: Data: 2012-07-17 , 08:15 Spausdinti

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje (VDKM) maloniai kviečiame aplankyti naują ekspoziciją „Antinacinis ir antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1941–1956 m.“ ir atnaujintą Ginklų istorijos ekspoziciją.

Naujosios ekspozicijos, pristatytos 2012 m. liepos 3 d., stenduose parodyti antinacinio ir antisovietinio pasipriešinimo laikotarpio periodinės spaudos, nuotraukų kopijos, asmeniniai daiktai, pokario partizanų ginklai, apdovanojimai. Lankytojai pamatys 1938-aisiais pagamintą motociklą „Harley-Davidson“, kuriuo Kaune 1941 m. birželio sukilimo dalyviams sukilėlis A. Ilgauskas vežiojo ginklus, apžiūrės lietuvių tremtinių kapų kryžius, 1989 m. parvežtus iš Igarkos (Sovietų Sąjunga).

Atnaujinta Ginklų istorijos ekspozicija „Šarvų ir ginklų evoliucija“ (pristatyta taip pat liepos 3-ąją) supažindina su pasauline ginkluotės istorija. Muziejaus ginklų rinkiniams priklausančių eksponatų gausa ir įvairovė suteikia galimybę parodyti rankinių ginklų raidą nuo XVI iki XX a. neapsiribojant vien pavyzdžiais iš Lietuvos, bet ir pristatant iš beveik visos Europos, o taip pat ir tolimųjų kraštų atkeliavusius ginklus. Gausiausią ekspozicijos dalį, apie 300 ginklų, sudaro originalūs ginklai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos, Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Italijos.

Ekspozicijos VDM Kaune veikia antradieniais-sekmadieniais nuo 11 iki 17 val.

http://kariuomene.kam.lt/lt/karo_muziejus.html

Daugiau informacijos: Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64, LT-44248 Kaunas, tel. (8 37) 32 09 39, (8 37) 32 07 65

Daugiau medžiagos:

http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/karo_istorija/vytauto_didziojo_karo_muziejus/ekspozicijos.html

http://www.voruta.lt/valstybes-dienos-isvakarese-vytauto-didziojo-karo-muziejus-pristate-nauja-antinacines-ir-antisovietines-rezistencijos-ir-atnaujinta-lietuvoje-ir-pasaulines-ginkluotes-istorijos-ekspozicijas/

http://www.voruta.lt/wp-admin/post.php?post=48202&action=edit

Nuotraukoje: Vytauto Didžiojo karo muziejus Kaune

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra