Vytauto Didžiojo karo muziejuje paminėtos Žiemos karo 70−osios metinės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 29 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko bendra Suomijos Respublikos ambasados, Lietuvos ir Suomijos draugijos Kauno skyriaus ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus konferencija, skirta Žiemos karo (SSRS ir Suomijos 1939–1940 m. karas) pabaigos 70-mečiui paminėti.
 
Konferencijos dalyvius ir garbingą viešnią, Suomijos Respublikos ambasadorę Marją-Liisą Kiljunen garsaus suomių kompozitoriaus Jano Sibelijaus kūriniu „Andante festivo“ pasveikino Juozo Gruodžio konservatorijos styginių orkestras, vadovaujamas Kristinos Domarkienės.
 
Sveikindamas ambasadorę ir svečius, muziejaus direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pociūnas akcentavo istorinę atmintį, svarbią kiekvienai tautai ir liudijančią skaudžias šalies patirtis ar pasiekimus. Suomijos Respublikos ambasadorės garbei Didžiojoje salėje eksponuotas tarpukario laikotarpį menantis eksponatas iš muziejaus rinkinių – Suomijos valstybinė vėliava. Tada, 1924 m. gegužės 14–17 d., Kaune įvyko Latvijos, Estijos ir Suomijos karininkų susitikimas su Lietuvos kariuomene. Jo metu ant senojo muziejaus bokšto, be Lietuvos valstybinės ir tautinės vėliavų, buvo iškeltos Latvijos, Estijos ir Suomijos valstybinės vėliavos.
 
Ambasadorė M. P. Kiljunen pabrėžė Žiemos karo reikšmę ir svarbą suomių tautai, kai tauta keletą mėnesių didvyriškai kovojo su didžiulę persvarą turėjusia kaimynine valstybe ir padarė šios kariuomenei milžiniškų nuostolių. Nors ir sudėjusi didžiules aukas, suomių tauta apgynė savo šalies nepriklausomybę ir demokratiją. Suomijos Respublikos ambasadorė, pagerbdama žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, aplankė Vytauto Didžiojo karo muziejaus kriptą ir padėjo gėlių vainiką.
 
Konferencijoje pranešimus skaitė dr. doc. Audronė Janužytė (M. Romerio universitetas), prof. Juozas Skirius (Vilniaus pedagoginis universitetas), gausus būrys Lietuvos karo akademijos atstovų: mjr. Gintautas Jakštys, dr. Manvydas Vitkūnas, kariūnai Tomas Mogodia, Edmundas Barzdys, Ruslanas Fiodorovas, Tadas Kazlauskas, Mindaugas Ramanauskas, Povilas Vosylius. Dalyvavo gausus būrys Lietuvos kariuomenės divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kursantų, puskarininkių ir karininkų, miesto gyventojų. Vyko diskusijos, buvo rodomos ištraukos iš 1989 metais sukurto suomių režisieriaus P. P. Elokuvos meninio filmo „Talvisota“ („Žiemos karas“).
 
Suomių tauta, kaip ir lietuvių tauta, už savo laisvę paaukojo tūkstančius gyvybių. Mažų tautų istorijos panašios. Paminėdami Žiemos karą ir įvertindami jo padarinius, mes ne tik atidavėme pagarbą didvyriškai suomių tautai, bet ir pagerbėme savo tautiečius, kovojusius su sovietiniu totalitarizmu, taip pat šio režimo aukas.
 
Artūro Užgalio nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Suomijos Respublikos ambasadorė M. L. Kiljunen ir muziejaus direktoriaus pavaduotojas A. Pociūnas Vytauto Didžiojo karo muziejaus Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kriptoje
2. Konferencijos metu
3.Vienas iš Lietuvos karo akademijos pranešėjų mjr. Gintautas Jakštys
4. Pranešimą skaito M. Romerio universiteto dr. doc. Audronė Janužytė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra