Vytauto Didžiojo karo muziejuje lankėsi Varmijos-Mozūrų muziejaus delegacija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 5 dienos popietę Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune apsilankė Varmijos-Mozūrų muziejaus delegacija iš Olštyno miesto (Lenkija), vadovaujama direktoriaus Janušo Cyganskio (Janusz Cyganski).
 
Kolegas pasitiko ir su Vytauto Didžiojo karo muziejaus ekspozicijomis supažindino direktorius pulkininkas leitenantas Gintautas Surgailis ir jo pavaduotojas Arvydas Pociūnas. Svečiams itin didelį įspūdį padarė Didžiosios salės ekspozicija ir parodos „Lietuvos karys Žalgirio mūšyje“ eksponatai – XIV-XV a. lietuvių karių kalavijai, kovos kirviai ir peiliai, taip pat ietigaliai, strėlgaliai, šalmai, raitelių ir žirgų ekipuotės detalės ir kt.
 
Susitikimo dalyviai aptarė Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Varmijos-Mozūrų muziejaus bendradarbiavimo galimybes.
 
Varmijos-Mozūrų muziejus atidarytas 1945 m. Jis įsikūręs XIV-XVI a. pilyje, prie kurios XVIII a. buvo pristatytas baroko stiliaus sparnas. Muziejaus kolekcijas sudaro archeologijos, meno, ikonų, rankraščių, etnografijos, gamtos mokslų, fotografijos rinkinių eksponatai.
 
Artūro Užgalio nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Iš kairės į dešinę Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktoriaus pavaduotojas A. Pociūnas, direktorius plk. ltn. G. Surgailis, pirmas iš dešinės Varmijos-Mozūrų muziejaus direktorius J. Cyganskis
2. VDKM direktorius plk. ltn. G. Surgailis svečiams pristato Vytauto kapelos ekspoziciją

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra