Vytauto Didžiojo karo muziejuje – katalogo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pristatymas

Autorius: Data: 2019-01-08 , 17:51 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejuje – katalogo „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pristatymas

www.voruta.lt

2019 m. sausio 10 d. (ketvirtadienį) 15.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Didžiojoje salėje bus pristatytas Edvino Vaidoto katalogas „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Pristatyme dalyvaus leidinio autorius ir recenzentė dr. Jolanta Zabulytė.

Minėdami valstybės 100-metį valstybės kūrėjams ir laisvės gynėjams skirtame kataloge „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pateikiami paminklai, stogastulpiai, koplytėlės ir kryžiai, kurie buvo pastatyti 1919–1923 m. kovose žuvusiesiems dėl laisvės pagerbti bei valstybės Nepriklausomybės jubiliejams paminėti. Kataloge pateikiamos senosios (XX a. 3–10 deš.) bei naujosios (2016–2018 m.) paminklų nuotraukos. Kartu su nuotraukomis pateikiama tekstinė informacija bei koordinatės, nes vienas iš esminių šio leidinio tikslų – kad žmonės, susipažinę su šiais paminklais, galėtų juos aplankyti ir taip geriau pažintų savo kraštą bei istoriją.

Esminę dalį vaizdinės medžiagos sudaro Vytauto Didžiojo karo muziejuje bei Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi negatyvai bei fotografijos. Fotografijomis leidinį taip pat praturtino: Biržų krašto muziejus Sėla, Jonavos krašto muziejus, Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Kretingos muziejus, Kupiškio etnografijos muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Prienų krašto muziejus, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Šiaulių Aušros muziejus, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Ukmergės kraštotyros muziejus, Utenos kraštotyros muziejus, Zarasų krašto muziejus, Šėtos gimnazija, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Lapių pagrindinė mokykla, pavieniai Lietuvos istorijos entuziastai ir patriotiški piliečiai.

Katalogą bus galima įsigyti renginio metu.

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra