Vytauto Didžiojo karo muziejuje – Edmundo Rimšos knygos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto antspaudai ir žemių heraldika“ pristatymas

Autorius: Data: 2017-09-05, 10:23 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejuje – Edmundo Rimšos knygos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto antspaudai ir žemių heraldika“ pristatymas

www.voruta.lt

Rugsėjo  7  d. 15 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyks Edmundo Rimšos knygos „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto antspaudai ir žemių heraldika“ pristatymas. Renginys skirtas Vytauto Didžiojo karūnavimo dienai paminėti. Maloniai kviečiame!

 

Iškili Vytauto Didžiojo asmenybė ir jo epocha sulaukė vieno žymiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sfragistikos bei heraldikos tyrinėtojų doc. dr. Edmundo Rimšos dėmesio. Ką apie Lietuvos valstybingumo sklaidą ir raišką, apie šalies tarptautinę, teritorinę, politinę ir socialinę raidą, apie istorinės atminties gyvastį ir apie praeities dabarčiai perteiktas heraldikos prasmes byloja įžvalgus mokslininkas? Jis kritiškai įvertino ir apibendrino ligšiolinių tyrimų duomenis, skrupulingai surinko, susistemino bei nauju, taip pat ir lyginamuoju žvilgsniu įvertino žinias apie Vytauto Didžiojo antspaudus bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemių herbus.

Renginio dalyviai: Edmundas Rimša, Jūratė Kiaupienė, Jonas Vaičenonis, Laima Bucevičiūtė.

Apie autorių:

Doc.dr. E.A.Rimša yra Vytauto Didžiojo universiteto Garbės daktaras, Lietuvos istorijos instituto leidinio „Lietuvos istorijos metraštis“, Lietuvos nacionalinio muziejaus metraščio „Numizmatika“ bei mokslinio leidinio Studia Żródłoznawcze redakcinių kolegijų narys. Jis taip pat yra Lenkijos heraldikos draugijos narys narys bei Rokiškio miesto garbės pilietis. Svarbiausia E. A. Rimšos tyrinėjimų kryptis – Lietuvos heraldika ir sfragistika. E. A. Rimša yra apdovanotas Didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu (1998 m.) ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi (2009 m.).

Periodika ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra