Vytauto Didžiojo karo muziejuje – Palaimintojo Jurgio Matulaičio metų pristatymas

Autorius: Data: 2012-02-07 , 10:05 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja Regina RAJECKIENĖ

2012 m. sukanka 25 metai nuo arkivyskupo Jurgio Matulaičio (1871–1927) paskelbimo palaimintuoju. Lietuvos vyskupų konferencija šiuos metus paskelbė Palaimintojo Jurgio Matulaičio metais. Vasario 3 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rektorius karo kapelionas Tomas Karklys su muziejaus darbuotojais dalijosi mintimis apie pirmąjį lietuvių palaimintąjį: jo gyvenimą, pamaldumą, mintis, misiją.

Kunigas priminė palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius, ištartus arkivyskupo J. Matulaičio beatifikacijos dieną: „Šventuosius reikia priimti širdimi ir tikėjimu, kad jie rodytų mums kelią“. Šiems metams Lietuvos vyskupai parinko palaimintojo Jurgio Matulaičio šūkį: „Nugalėk blogį gerumu!“

Kiekviename žmoguje yra ir altruizmo, ir egoizmo užuomazgų. Ir pats didžiausias šviesuolis turi savo tamsiąją pusę. Popiežius Benediktas XVI enciklikoje „Deus caritas est“ („Dievas yra meilė“) rašo, kad visada egzistuos kančia, besišauksianti paguodos ir pagalbos, visada egzistuos vienatvė, bus materialinio stygiaus situacijų, kai reikės padėti artimui. Tačiau svarbu nesitaikstyti su blogiu, net jeigu jis tampa įprastu gyvenimo būdu, daugumos balsu, nerašyta ar užrašyta taisykle. Tačiau jeigu matome tik tai, kas problemiška, – atimame iš savęs ir kitų gebėjimą džiaugtis ir skubame kitų trūkumuose įžvelgti blogį, užuot parodę supratimą ir kantrybę. Nuo savo vidinių skausmų stengiamės pabėgti aptarinėdami kitų nesėkmes ir gyvenimus, globalines katastrofas. Paskęstame kasdienybės rūpesčiuose ir per amžiną skubėjimą tampame abejingesni vienas kitam, nuvertiname žmogiškojo ryšio svarbą. Tai tampa kolektyvo, bendruomenės, visuomenės liga.

Palaimintasis Jurgis Matulaitis savo nuveiktais darbais mums primena, kad gėris gali kilti tik iš gėrio. Tam prireiks svarbiausiųjų kiekvieno mūsų savybių: meilės, drąsos, vidinės šilumos, tikėjimo. Svarbu neprarasti ryšio su žmonėmis, nuoširdumo, atvirumo, puoselėti optimistišką požiūrį į permainas, ateitį, gerbti ir tausoti draugus bei kolegas, nekaltinti visomis savo bėdomis aplinkinių.

Susitikimo metu kun. T. Karklys pakvietė darbuotojus dalyvauti ALFA kurse. Šis kursas, skirtas evangelizacijai, anglikonų bažnyčioje prasidėjo 1990 m., vėliau sparčiai plito ir kitose krikščioniškose konfesijose. Šiuo metu daugiau nei 13 milijonų žmonių yra dalyvavę ALFA kurse. Kursą sudaro 15 temų, kurios įdomiai pristato krikščioniškąjį tikėjimą.

Artūro Užgalio nuotr.

Nuotraukoje: VDKM susitikimas su kun. T. Karkliu

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra