Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai lankėsi Paberžėje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 6-osios popietę Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai lankėsi Paberžėje (Kėdainių r.).
 
Ši vietovė nuostabi ne tik civilizacijos dar nesudarkytu gamtovaizdžiu. Čia vis dar juntama vienuolio kapucino kunigo Algirdo Mykolo Dobrovolskio-Tėvo Stanislovo dvasia. Į Paberžę jis buvo paskirtas 1966-aisiais. Nuo tada šis mažas kaimelis ir tapo traukos objektu. Vietiniai žmonės ir tie, kurie artimiau pažinojo kunigą Stanislovą, iki šiol vadina jį Tėveliu. Kunigas suremontavo ir išpuošė dar 1858-aisiais pastatytą medinę Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią, šventoriuje ir kapinaitėse pastatė originalių paminklų, klebonijoje ir šalia esančioje klėtelėje įkūrė unikalių bažnytinių drabužių, maldaknygių, žibintų, puodų, kryžių-saulučių, girnapusių, medžio drožybos darbų ir kitų vertybių saugyklas.
 
Apsilankėme prie 1863 metų sukilimo vado kunigo Antano Mackevičiaus koplytstulpio, pastatyto bažnyčios šventoriuje, užsukome į 1863 metų sukilimo muziejų. Šis muziejus įkurtas buvusiame baronų Šilingų dvare, gražiame parke, kurį puošia tautodailininko Genriko Galvanausko medžio skulptūros, skirtos žuvusiems sukilėliams iš Paberžės apylinkių.
 
Už šią kelionę ir aukotas šv. Mišias už Vytauto Didžiojo karo muziejų ir muziejininkus esame dėkingi kartu su mumis vykusiam Kauno įgulos kapelionui kpt. Tomui Karkliui.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra