Vytautas Umbrasas dalyvavo Baltijos gynybos koledžo Strateginio lygmens kurso diplomų įteikimo ceremonijoje

Autorius: Data: 2011-12-16 , 11:45 Spausdinti

2011 m. gruodžio 16 d. krašto apsaugos viceministras gynybos politikai Vytautas Umbrasas Tartu (Estijoje) dalyvavo Baltijos gynybos koledžo (angl. sutr. BALTDEFCOL) Strateginio lygmens kurso baigimo ir diplomų kurso absolventams įteikimo ceremonijoje.

Studijuoti į penkis mėnesius trunkantį Strateginio lygmens kursą Baltijos gynybos koledže siunčiami vadovaujančias pareigas užimantys įvairių šalių gynybos sistemų civiliai atstovai ir vyresnieji karininkai. Pastarąjį kursą išėjo 15 atstovų iš 8 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Moldovos, Gruzijos, Ukrainos. Lietuvai kurse atstovauja: pulkininkas leitenantas Eugenijus Vosylius, pulkininkas leitenantas Vytautas ReklaitisŽilvinas Tomkus ir Šarūnas Rastenis.

Baltijos gynybos koledžas yra bendras trijų Baltijos šalių projektas, užtikrinantis aukštesniųjų karininkų parengimą. Šis koledžas vis labiau vertinamas tarp NATO šalių, todėl tobulintis į šį koledžą siunčiami ne tik Baltijos šalių, bet ir kitų šalių karininkai. Taip pat tai viena iš nedaugelio karinių mokymo įstaigų NATO šalyse, organizuojanti operacinio lygmens vadų parengimą anglų kalba. Dauguma Lietuvos kariuomenės dalinių vadų yra baigę Baltijos gynybos koledžo kursus.

Strateginio lygmens kursai – ang. Higher Command Studies Course.

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra