Vysk. J. Kauneckas: „negalime užmiršti pagrindinio permainų ginklo – maldos“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 14-22 dienomis Krekenavoje vyko Žolinės atlaidai. Sekmadienį, rugpjūčio 15 dieną, Sumos šv. mišias aukojo Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas. Turbūt, dėl užsitęsusių ir Lietuvoje neįprastų karščių pamaldose dalyvavo kiek mažiau maldininkų, nei įprasta matyti Krekenavos Žolinėje, ar ypač Jubiliejiniuose pernai metų atlaiduose.
Pamokslą, dėkodamas nepabūgusiems karščių tikintiesiems vyskupas Jonas Kauneckas kalbėjo apie keturias rožinio revoliucijas; rožinio, kuris yra galingesnis už ginklus. Tai 1 ) Austrijos išvadavimas, 2 ) TSRS sugriuvimas, 3 ir 4) Filipinų pirmasis ir antrasis išvadavimas.

Pamokslininkas priminė, kad Austrija turėjo likti socializmo glėbyje. Bet štai Austrijoje 1947 metais buvo įsteigta tarptautinė organizacija, taip vadinama mėlynoji armija, ištikima Fatimos Marijos priesakams. 10 % austrų (700 tūkstančių) ėmė kasdien kalbėti rožinį. Ir staiga, nei iš šio, nei iš to, SSSR 1955m. gegužės 13d. (Fatimos dieną!) išvedė Raudonąją armiją iš Austrijos. Austrija liko laisva!

Garsusis stigmatizuotasis tėvas Pijus (dabar šventasis) 1968 metais pareiškė, kad Rusija atsivers, liausis persekiojusi tikėjimą, kai Mėlynosios armijos narių bus tiek, kiek komunistų pasaulyje.

Filipinų žmonės daug ko gali pamokyti pasaulį

Ganytojas priminė Filipinų 1986 vasario ir 1996 metų Rožinio revoliucijas. Pirmuoju atveju, milijonai su rožančiais rankose susirinko prieš karinį Marko režimą. Išsklaidyti minioms Markosas pasiuntė kariuomenę ir tankus. Žmonės nesitraukė. Galima buvo stebėti sukrečiančius vaizdus.
 

Daug kareivių lipo iš tankų ir prisijungdavo prie bendros rožinio maldos. Vasario 25-ąją diktatorius Marko kapituliuoja. Tauta išsirenka 1983 metais nužudyto opozicijos lyderio Akino dukrą Korason Akino. Gi, 1996 metais, populizmu sužavėjęs, prezidentu išrenkamas kino artistas Josefas Estrada. Suklesti korupcija, tauta stumiama į laukinį kapitalizmą, o žmonės į vargą ir neteisybes. Kardinolas Chaimė Sin 2001 m. sukviečia tautą maldai, kol prezidentas bus nuverstas. Po poros dienų susirinko keli milijonai.

Tų dienų liudininkas Fidelis Stoeckl, laikraštyje „Tagespost“ rašo: Su pasauliečiais meldėsi kunigai ir vienuolės. Aplinkui skraidė kariniai malūnsparniai… Po kelių maldos dienų kariuomenės vadas ir generolai pereina į maldininkų pusę: … Džiaugsmas buvo begalinis…

Savo ganytojiniame laiške kardinolas rašė: „Kaip galėjo nugalėti abi taikios revoliucijos? (…) Galingesnė už ginklus yra pasitikinčiųjų malda (…) Rožinis galingesnis už ginklus. Tikrasis ateities planavimas — malda ir pasninkas“.

Kaip reikėtų tai įsidėmėti, mums, lietuviams! – sakė vyskupas. Su Dievo pagalba atgavę laisvę, užmiršome Dievą. Bažnyčios pustuštės, malda šeimoje tokia reta. Pasitikime tik savo jėgomis. Ir stebimės – gyvenimo sąlygos vis sudėtingesnės, neteisingumo, smurto, korupcijos vis daugiau (…) Trokšdami dvasinių, moralinių, materialinių permainų, negalime užmiršti pagrindinio permainų ginklo – maldos, – sakė Ganytojas.
 

Broniaus Vertelkos nuotr.

www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Panevėžio vyskupas J. Kauneckas

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra