Vysk. A. Poniškaitis: Šventės prasmė atsiskleidžia kasdienybėje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Dienos, sutraukusios lig šiol didžiausią jaunimo skaičių – daugiau nei 7 000 dalyvių.
 
Vyskupo Arūno Poniškaičio nuomone, prie to nemažai prisidėjo nuoseklesnis organizatorių darbas, kiekvienos vyskupijos ir parapijos aktyvumas kviečiant jaunus žmones.
 
„Džiugino jaunimo entuziazmas ir tikėjimas, draugiškas savanorių tarpusavio bendravimas, uolumas. Programa buvo išties labai turtinga, – negailėjo pagyrimo žodžių vyskupas.
 
Vyskupas-augziliaras neabejoja panašių masinių susibūrimų reikalingumu ir poveikiu: „Tiesa, tokie renginiai nėra kasdienybė, nors reikia ir tokių, – mano jis. – „Kiekviena šventė mūsų gyvenime suteikia tam tikrą stimulą, progą pasidžiaugti, pabūti kartu, pasisemti naujų idėjų. Tačiau ne mažiau svarbi yra ir kasdienybė“.
 
Panevėžyje birželio 26–27 d. susirinko labai įvairių žmonių būrys: „Vieni labiau įsijungę į savo parapijos ar vyskupijos jaunimo veiklą, kiti dar ieškantys tikėjimo patirties. Galbūt jaunimo dienos ir paskatins juos atrasti savo vietą Bažnyčioje“, – svarstė jis.
 
Vyskupas pabrėžė tęstinumo būtinybę. Anot jo, pagrindiniai šventės rezultatai matosi iš to, kiek pasisemtas įkvėpimas padeda keisti kasdienę gyvenimo praktiką. „Parapija yra ta vieta, kur susitinka įvairių kartų, įvairaus išsilavinimo žmonės ne tik bendrai maldai, bet paskui ir išneša Evangelijos dvasią į parapijos gatves“ – sakė vyskupas.
 
„Nors kiekviena parapija tam yra pašaukta, bet kiekviena jų turi ir savų sunkumų“ – pridūrė.
 
Jaunimo šventėje dalyvavo visi Lietuvos vyskupai ir apaštalinis nuncijus Luigi Bonazzi.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Vysk. A. Poniškaitis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra