Vyriausybės vicekancleris R. Motuzas: ekonominis bendradarbiavimas su Turkmėnistanu įgauna pagreitį

Autorius: Data: 2014-08-07 , 14:12 Spausdinti

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Turkmėnistano užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vepa Chadžijevu. Pokalbyje daug dėmesio skirta Lietuvos ir Turkmėnistano susitarimui dėl šių šalių tarpvyriausybinės ekonominio bendradarbiavimo komisijos (TVK) sudarymo. Vyriausybės vicekancleris pristatė Lietuvos pusės sudėtį ir pakvietė Turkmėnistano atstovus jau šių metų lapkritį komisijai susirinkti į pirmąjį posėdį.

 

„Džiaugiuosi, kad Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizito Turkmėnistane metu pasirašyti du labai svarbūs susitarimai – dėl ekonominio bendradarbiavimo ir dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo bei mokesčių slėpimo prevencijos – įgauna pagreitį“, – kalbėjo vicekancleris R. Motuzas pabrėždamas, kad Lietuvoje jau baigiamas procedūros dėl TVK suformavimo. „Turime garbės pasiūlyti pirmąjį Komisijos posėdį surengti šių metų lapkričio viduryje arba gruodžio pradžioje“, – sakė kanclerio pirmasis pavaduotojas.

 

Susitikimo dalyviai pasidžiaugė dinamiškai besivystančiais Lietuvos ir Turkmėnistano ekonominiais santykiais – dvišalė prekyba 2013 m. sudarė 36,1 mln. JAV dolerių ir, palyginus su 2012 m., išaugo 24 proc. – tačiau pabrėžė būtinybę išnaudoti visą galimą bendradarbiavimo potencialą. „Lietuvos įmonės yra pasirengusios dalintis patirtimi agrokultūros ir žuvininkystės srityse, pasiūlyti aukštos kokybės projektavimo ir statybos paslaugas, teikti medžiagas, dalyvauti infrastruktūros projektuose Turkmėnistano plėtrai“, –  akcentavo R. Motuzas ir pasiūlė aktyviau naudotis Lietuvos transporto infrastruktūra – Šiaurės Rytų transporto koridoriumi, Klaipėdos uostu, geležinkeliais ir keliais, logistikos centrų tinklu.

 

Susitikime vicekancleris R. Motuzas ir Turkmėnistano užsienio reikalų ministro pavaduotojas V. Chadžijevas taip pat aptarė abejoms šalims rūpimus energetikos klausimus, bendradarbiavimo su Turkmėnistanu dujų sektoriuje galimybes ir pasaulio dėmesį kaustančią krizę Ukrainoje.

LRV Spaudos tarnyba

                                                                                                                     

Ekonomika , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra