Vyriausybės vadovas dėkoja Europos Komisijai už paramą Lietuvai energetinio saugumo srityje

Autorius: Data: 2013-05-10 , 14:02 Spausdinti

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius 2013 m. gegužės 10 d. susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos energetikos komisaru Güntheru Oettingeriu. Pokalbio metu daug dėmesio skirta energetikos klausimams, aptartas Europos Komisijos ir Lietuvos Vyriausybės bendradarbiavimas mūsų šaliai rengiantis perimti pirmininkavimą ES Tarybai.

„Lietuva labai vertina Europos Komisijos ir paties komisaro G. Oettingerio indėlį kuriant vieningą energetikos rinką su išoriniais partneriais bei vystant energetikos infrastruktūrą. Toks glaudus bendradarbiavimas labai svarbus artėjančio Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kontekste“, – teigė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas informavo EK narį apie Lietuvos vystomų energetikos projektų eigą ir pristatė valstybės pozicijas svarbiausiais energetiniais klausimais.

„Dar kartą patvirtinau, jog Lietuva įgyvendina ES trečiąjį energetikos paketą, o derybos su „Gazprom“ vyksta jo rėmuose ir padėkojau už Europos Komisijos palaikymą. Taip pat informavau komisarą, jog Energetikos ministerijai pavesta kalbėtis su regioniniais partneriais dėl Visagino atominės elektrinės projekto. Iki liepos 1 dienos turėtume sužinoti jų pozicijas, ar apskritai galima toliau kalbėti apie projekto tęstinumą“, – po susitikimo sakė Vyriausybės vadovas, kuris G. Oettingerį taip pat patikino, kad Lietuvos statomas suskystintųjų gamtinių dujų terminalas bus konkurencingas gamtinių dujų rinkoje.

Premjeras taip pat pabrėžė, kad Lietuvos turimas elektros energijos modelis turi būti subalansuotas, o elektros energijos tiekimas – diversifikuotas. „Privalome siekti savarankiško apsirūpinimo elektros energija“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas.

Susitikime taip pat kalbėta apie Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais svarbą. Komisaras G. Oettingeris informavo, jog šia tema derybos su Rusija vyksta konstruktyviai.

Spaudos tarnyba 

Vyriausybė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra