Vyriausybės naujienlaiškis nr. 77

Autorius: Data: 2013-05-24 , 14:13 Spausdinti

BIUROKRATINĖ NAŠTA BUS MAŽINAMA ATSISAKANT ANTSPAUDŲ

Baigiamaantspaudo, kaip privalomo teisinio akto, sandorio sutvirtintojo ar biurokratinio žymeklio, epocha. Vyriausybė pritarė Civilinio kodekso ir su juo susijusių įstatymų pataisoms ir siūlo Seimui pritarti įstatymų pakeitimams, iš esmės sumažinsiantiems biurokratinę naštą gyventojams, verslui ir viešojo administravimo institucijoms.

„Supaprastinę sprendimų priėmimo tvarką ir pagreitinę žmonių aptarnavimą, visiems sutaupysime daug laiko. Kartu pasieksime ir kitą tikslą – plačiau įdarbindami informacines technologijas, padidinsime savivaldybių ir valstybinių institucijų veiklos efektyvumą“ – sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

KELETAS FAKTŲ:

 • Šiuo metu yra įtvirtintas privalomas reikalavimas naudoti antspaudus, o tai reiškia sugaištą laiką norint gauti reikalingą dokumento patvirtinimo žymą ar net kelis tokius antspaudus.

 • Siūloma leisti juridiniams asmenims patiems pasirinkti – naudoti ar atsisakyti antspaudo.

 • Taip pat Seimui siūloma dar labiau sutvirtinti valstybinių informacinių sistemų statusą. Jeigu teisiniai aktai priimami naudojantis šiomis sistemomis, jų nebereikės pasirašyti ranka ir patvirtinti antspaudu.

Kova su kontrabanda

SULAIKYTA BEVEIK DVIGUBAI DAUGIAU CIGAREČIŲ KONTRABANDOS NEI PERNAI

Sulaikytų į Lietuvą neteisėtai įvežamų cigarečių kiekis 2013 metų pirmais mėnesiais, lyginant su pernai, išaugo 87 proc. Sulaikomų cigarečių kiekiai rodo, jog kontrabandos srautai iš kaimyninių valstybių į Lietuvą nemažėja.

Vidaus reikalų ministro Dailio Alfonsas Barakausko teigimu, Lietuva kaip ES išorinės sienos su Rytais valstybė atlieka sudėtingą misiją stabdyti nelegalių prekių ir žmonių srautą į Lietuvą ir visą Šengeno erdvę. Vyriausybė vienu pagrindinių tikslų kelia uždavinį stiprinti kovą su šešėliniu verslu, kontrabanda ir finansiniais nusikaltimais.

KELETAS FAKTŲ:

 • Per 2013 metus iki gegužės 16 d. yra nustatyta 140 kontrabandos ir akcizinių prekių gabenimo atvejų.

 • Vien cigarečių kontrabandos yra sulaikyta daugiau negu 1 milijonas pakelių.

 • Lyginant su 2012 m. atitinkamu laikotarpiu, sulaikytų cigarečių apimtys išaugo 87 proc.

 Finansai

KREDITO UNIJOS PRIVALĖS DIRBTI ATSAKINGIAU

Bus siekiama stiprinti kredito unijų teisinį reguliavimą, griežtinant reikalavimus kapitalui bei rizikos valdymui. Vyriausybė sutarė, kad Lietuvos bankas ir Finansų ministerija iki birželio pabaigos turės parengti įstatymo projektą, kuris numato griežtesnius reikalavimus kredito unijų veiklai.

Kredito unijos privalo dirbti atsakingai, ir mes netoleruosime veiksmų, dėl kurių vėliau tenka naudoti mokesčių mokėtojų pinigus. Tokiems reiškiniams turime užkirsti kelią, pirmiausia stiprindami teisinę bazę ir priežiūrą“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

KELETAS FAKTŲ:

 • Bus keliami papildomi reikalavimai kredito unijų vadovams, kad jie turėtų atitinkamą patirtį ir būtų įvertintas jų tinkamumas.

 • Šių metų pradžioje Lietuvos bankas atšaukė nemokių Nacionalinės ir „Švyturio taupomoji kasa“ kredito unijų licencijas, o gegužės pradžioje – „Laikinosios sostinės kredito“ licenciją.

 Socialinė aplinka 

UŽKERTAMAS KELIAS NEĮGALIŲJŲ DISKRIMINAVIMUI DARBO RINKOJE 

Siūloma tiksliau apibrėžti, kas yra nedarbingas ir iš dalies darbingas asmuo, kad atsirastų daugiau aiškumo darbo santykiuose, neįgalieji jaustųsi labiau socialiai apsaugoti. „Nesant aiškaus apibrėžimo, praktikoje kyla daug klausimų, kaip įdarbinti nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažintus žmones, kokios jiems turėtų būti sudaromos sąlygos. Todėl kartais pasirenkamas kelias nepriimti ar atsisakyti tokių darbuotojų. Siūlome keisti šią situaciją, kad darbo santykiuose nekiltų tokių klausimų ir būtų užkirstas kelias galimai neįgaliųjų diskriminacijai“, – sakė socialinės apsaugos ir darboministrė Algimanta Pabedinskienė.

Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo projekte, kuriam pritarė Vyriausybė, apibrėžta, kad nedarbingais būtų pripažinti asmenys, kurių darbingumo lygis 0–25 proc., ir jie negali dirbti arba gali dirbti tik pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje. Tuo tarpu iš dalies darbingi asmenys (30–55 proc. darbingumo lygis) gali dirbti ir įprastomis sąlygomis arba pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje.  Tai padėtų išsiaiškinti abipuses teises ir garantijas, ir darbingumo lygio nustatymas netaptų diskriminavimo darbo rinkoje pagrindu. 

KELETAS FAKTŲ:

 • Lietuvoje yra apie 170 tūkst. darbingo amžiaus neįgaliųjų, iš jų dirba apie 47 tūkst. Iš viso neįgaliųjų, skaičiuojant ir vaikus iki 18 metų ir pensinio amžiaus asmenis, yra apie 260 tūkst.

 • Įstatymo projektu siūloma reglamentuoti neįgalumo lygio ir darbingumo lygio nustatymo terminus.

 • Išsamiau su projektu galima susipažinti internete.

Aplinkos apsauga

 UŽ TERŠIMĄ ATSAKYS IR JURIDINIAI ASMENYS

Aplinkos ministerija parengė teisės aktų paketą, nustatantį atsakomybę juridiniams asmenims už aplinkos teršimą, neteisėtą gamtos išteklių naudojimą, klaidinančios aplinkosauginės informacijos pateikimą, saugomų teritorijų, vandens telkinių apsaugos pažeidimus ir kitas veiklas. Šie pakeitimai padėtų ne tik užtikrinti veiksmingesnę aplinkos apsaugą bei racionalesnį gamtos išteklių naudojimą, bet ir įtvirtintų efektyvų kontrolės mechanizmą, o taip pat – pažeidimų prevenciją.

Šiandien taikyti ekonomines sankcijas juridiniams asmenims už minėtus pažeidimus praktiškai nėra galimybių. Dažniausiai nubaudžiamas bendrovės darbuotojas, tikrai ar tariamai atsakingas už aplinkosauginių reikalavimų vykdymą. Tokią situaciją reikia keisti iš pagrindų“, – teigė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Ministro teigimu, siūlomos baudos tokios, kurios atgrasintų ir nuo kitos šiuo metu kai kuriose srityse itin populiarios praktikos – kai mokėti baudas naudingiau, nei laikytis teisės aktų reikalavimų.

KELETAS FAKTŲ:

 • Baudų dydžiai nustatyti diferencijuojant juos pagal veiklų pavojingumą.

 • Didžiausios baudos juridiniams asmenims būtų skiriamos už atitinkamoms kategorijoms priskiriamų teršalų išmetimą: nuo 10 iki 100 tūkst. Lt., už taršą pavojingomis atliekomis: nuo 6 iki 500 tūkst. lt.

 • Už taršą deginant nenupjautus ar nesugrėbtus augalus būtų skiriamos baudos nuo 1 iki 20 tūkst. litų, už pavojingų atliekų gabenimą be leidimo – nuo 1 iki 100 tūkst. litų, už jų apdorojimą neturint tam teisės – nuo 2 iki 200 tūkst. litų, už neteisėtą naudingųjų iškasenų naudojimą ar gavybą – nuo 3 iki 500 tūkst. litų.

Vyriausybės spaudos tarnyba

Vyriausybė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra