Vyriausybės kanclerio darbotvarkėje – aktualūs Lietuvos – Rusijos klausimai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis šiandien susitiko su oficialaus vizito Lietuvoje viešinčiu Rusijos užsienio reikalų viceministru Vladimiru Titovu. Susitikimo metu aptarti aktualūs dvišaliai santykiai, kalbėta apie bendradarbiavimą tarptautinėse ir regioninėse organizacijose. Lietuvai rengiantis pirmininkauti Baltijos jūros valstybių tarybai, aptartos Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities pasienio infrastruktūros projektų įgyvendinimo perspektyvos.
Ir Vyriausybės kancleris, ir svečias atkreipė dėmesį, kad reikėtų plėsti teisinę bazę. Kaimyninės šalies užsienio reikalų viceministras priminė Rusijos diplomatinės atstovybės Vilniuje plėtros klausimą, išreiškė pageidavimą sparčiau derinti ir pasirašyti susitarimus dėl karių ir civilių, karo ir represijų aukų palaikų saugojimo, kitus susitarimus, kalbėjo apie bevizį režimą Kaliningrado srities gyventojams, pasikeitė nuomonėmis apie energetinių išteklių tranzitą Europos Sąjungos valstybėms.
Savo ruožtu Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis pabrėžė naujosios Vyriausybės suinteresuotumą gerinti abiejų valstybinių santykius, akcentavo Lietuvos – Rusijos Kaliningrado srities sienos demarkavimo klausimus, kalbėjo apie bendradarbiavimo kultūros srityje plėtojimą, taip pat prašė Rusijos paremti Lietuvos kandidatę Iną Marčiulionytę UNESCO generalinio direktoriaus rinkimuose.
Rusijos pareigūnas pažadėjo svarstyti Lietuvos prašymą, kai bus aiškus pretendentų į UNESCO generalinius direktorius sąrašas.
Susitikimo metu taip pat akcentuota, kad reikėtų surengti Lietuvos – Rusijos tarpvyriausybinių delegacijų susitikimą, nes delegacijos paskutinį kartą buvo  susitikusios 2007 metais.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra