Vyriausybės ir Bažnyčios atstovų posėdyje – dėmesys sakraliniam kultūros paveldui, darbo santykių specifikai, teologijos studijoms

Autorius: Data: 2011-05-16, 16:15 Spausdinti

2011 m. gegužės 16 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pirmininkavo dvišalės mišrios komisijos tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti komisijos posėdžiui.

Pasitarimo metu buvo aptartos galimybės skirti 2007-2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinę paramą, taip pat numatomą 2014-2020 metų ES struktūrinę paramą Lietuvos sakralinių kultūros paveldo objektų tvarkybos darbams atlikti ir kitiems Bažnyčios vykdomiems projektams. Kaip informavo Ūkio viceministras Daumantas Lapinskas, iš 2007-2013 metų ES paramos 5 bažnytiniams projektams, skirtiems pritaikyti sakralinį paveldą turizmui, jau yra skirta beveik 40 milijonų litų. Šiuo metu į likusią ES paramos sumą (beveik 67 milijonus litų) papildomai pateikti dar 47 projektai, iš jų 8 susiję su sakraliniais objektais. Komisija rekomendavo Ūkio ministerijai atkreipti dėmesį į sakralinių objektų projektus. Taip pat pritarta nuostatai, kad svarstant 2014-2020 metų finansinės perspektyvos gaires ir esminius kriterijus, bus atkreiptas dėmesys į valstybės ir Bažnyčios dialogo stiprinimą.

Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Sigitas Tamkevičius prašo Vyriausybės rasti būdų užtikrinti, kad Lietuvoje unikaliai katalikų teologijos bakalauro studijų programai Vytauto Didžiojo universitete tektų ne mažiau kaip 12 valstybės finansuojamų vietų.

„Teologijos studijos yra tradicinė klasikinio Europos universiteto struktūros dalis, jų tęstinumas Lietuvoje būtinas ne tik Bažnyčiai ir visuomenei svarbiems specialistams rengti, bet ir humanitarinių bei socialinių mokslų susiklosčiusiai tarpusavio sąveikai, tarpdiscipliniškumui užtikrinti“, – rašoma prašyme. Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė informavo, kad yra galimybių skirti 12 valstybės stipendijų šiai konkrečiai studijų programai visiškai padengiant studijų kaštus.

Aptarta religinių bendrijų specifika darbo santykiuose. Pasitarimo dalyviai nutarė, kad Vyskupų konferencija drauge su socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistais sudarys darbo grupę, kuri išanalizavusi pateiks bendrą projektą su konkrečiais siūlymais dėl darbo santykių specifikos religinėse bendruomenėse.

Premjeras A. Kubilius posėdžio pradžioje Vyriausybės vardu pasveikino Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininką arkivyskupą S. Tamkevičių jo vyskupystės 20-mečio ir Kauno Arkivyskupo metropolito 15-os metų tarnystės sukakčių progomis.

„Simboliška, kad 1991-aisiais, laisvės gynimo metais, tapote Vyskupu. Lemtingomis Tėvynei dienomis stiprinote žmonių tikėjimą ir viltį, pasiryžimą atsikuriančios Lietuvos gyvenimą grįsti krikščioniškomis vertybėmis“, – palinkėjo arkivyskupui visokeriopos sėkmės vedant Lietuvos tikinčiuosius tikėjimo ir doros keliu Premjeras A. Kubilius.

Spaudos tarnyba

Redo Vilimo (BFL) nuotr.

Nuotraukoje: A. Kubilius

Vyriausybė , , , , , , , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra