Vyriausybėje svarstyti lituanistikos plėtros klausimai

Autorius: Data: 2014-02-28 , 22:57 Spausdinti

 

Ketvirtadienį Vyriausybėje į posėdį susirinko Lituanistikos plėtros komisija, kurios posėdžiui pirmininkavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

 

 

„Viena pagrindinių priežasčių, paskatinusių sukviesti Lituanistikos plėtros komisijos posėdį, yra ta, kad šiais ir kitais metais užbaigiamos įgyvendinti lituanistikos mokslinių tyrimų prioritetą realizuojančios pagrindinės mokslinių tyrimų ir sklaidos programos bei atskiri projektai. Todėl iškyla klausimas, ką darome ateityje“, – sakė premjeras.

 

 

Posėdžio dalyviai aptarė Lietuvos mokslo tarybos siūlymus dėl Valstybinės lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 metų programos ir sutarė, kad tikslinga inicijuoti jos rengimą.

 

 

Posėdyje taip pat diskutuota apie lietuvių kalbos diegimą į informacines technologijas, lituanistinių išteklių skaitmeninimą, pristatytos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos parengtos Lietuvių kalbos plėtros informacinėse technologijose 2014–2020 metais gairės, kurios parengtos siekiant užtikrinti visavertį lietuvių kalbos vartojimą skaitmeninėje terpėje, kurti ir tobulinti viešai prieinamus IT sprendimus bei išteklius, diegti lietuvių kalbos skaitmeninius produktus elektroninėse paslaugose.

 

 

Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra