Vyriausybėje posėdžiavo Dvišalė mišri komisija tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti

Autorius: Data: 2013-02-08 , 15:45 Spausdinti

2013 m. vasario 8 d.  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmininkavo Dvišalės mišrios komisijos tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti posėdžiui, kuriame svarstyti klausimai, susiję su sakralinių objektų priešgaisrine apsauga, diskutuota dėl Kryžių kalno priežiūros bei religinių simbolių apsaugos viešojoje erdvėje.

Komisijos posėdžio dalyviai sutarė, kad dar šiais metais turi būti išspręstas klausimas dėl būtinų priešgaisrinės apsaugos priemonių įrengimo pačiuose reikšmingiausiuose Lietuvos sakraliniuose objektuose.

Dvišalės mišrios komisijos posėdyje taip pat nuspręsta sudaryti dvi darbo grupes, kurių viena nagrinės Kryžių kalno priežiūros, lankymo ir kryžių statymo klausimus. Tuo metu kita darbo grupė rengs pasiūlymus dėl religinių simbolių apsaugos viešojoje erdvėje.

Dvišalę mišrią komisija, koordinuojančią tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatų įgyvendinimą, sudaro valstybės institucijų ir Katalikų Bažnyčios atstovai.

„Mūsų Vyriausybė yra pasirengusi geranoriškai bendradarbiauti su Lietuvos Vyskupų Konferencija, siekiant kiekvieno žmogaus ir visuomenės dvasinės ir materialinės gerovės“, – komisijos posėdyje sakė Ministras Pirmininkas.

Lietuvos Respublika yra ratifikavusi keturias tarptautines sutartis su Šventuoju Sostu: dėl santykių tarp Katalikų Bažnyčios ir valstybės teisinių aspektų; dėl kariuomenėje tarnaujančių katalikų sielovados; dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje; dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Vyginto Skaraičio nuotr.

Vyriausybė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra