Vyriausybė toliau mažina asignavimų valdytojų skaičių

Autorius: Data: 2011-06-29, 13:41 Spausdinti

Planuojant 2012 metų biudžetą, toliau nuosekliai mažinamas asignavimų valdytojų skaičius – Vyriausybė 2011 m. birželio 29 d. priėmė nutarimą, pagal kurį nuo kitų metų kelios institucijos, šiuo metu esančios atskiromis asignavimų valdytojomis, bus priskirtos prie atitinkamų sričių ministerijų.

Tai reiškia, kad joms skiriamos lėšos – darbo užmokesčio fondas, aprūpinimas materialinėmis ir techninėmis priemonėmis, kitos funkcijų vykdymui būtinos išlaidos – bus planuojamos kaip ministerijų išlaidos. Tokiu būdu Muitinės departamento išlaidos bus planuojamos kaip Finansų ministerijos išlaidos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT), Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos departamento ir Ginklų fondo – kaip Vidaus reikalų ministerijos išlaidos.

Sumažinus asignavimų valdytojų skaičių, atitinkamas valdymo sritis kontroliuojantys ministrai turės daugiau galimybių atsižvelgti į konkrečioje srityje planuojamus pasiekti veiklos rezultatus, todėl efektyviau paskirstys lėšas tarp savo valdymo srities įstaigų. Taip užtikrinamas rezultatyvus lėšų panaudojimas ir sudaromos sąlygos gerinti visuomenei teikiamų paslaugų kokybę. Be to, mažesnis asignavimų valdytojų ir jų vykdomų programų skaičius leidžia sumažinti biudžeto kontrolės kaštus, palengvina biudžeto planavimą, asignavimų valdymą. Tokią biudžeto planavimo politiką lengviau pateikti ir stebėti visuomenei – taip didinamas viešųjų finansų skaidrumas.

2011 metų biudžete yra 171 asignavimų valdytojas (iš kurių – 67 teismai). Palyginus su 2010 metų pradžia, asignavimų valdytojų skaičius buvo sumažintas 41. Vyriausybė ketina ir toliau eiti atskirų valdytojų optimizavimo kryptimi. Buvusių atskirų asignavimų valdytojų, t. y. šio statuso netekusių institucijų, išlaidos ir 2011 metais buvo planuojamos priskiriant jas prie atitinkamos srities ministerijų išlaidų, pavyzdžiui, Mokesčių inspekcijos išlaidos planuojamos kaip Finansų ministerijos, Policijos departamento – kaip Vidaus reikalų ministerijos išlaidos ir pan.

Atkreiptinas dėmesys, kad Vyriausybės sprendimas iš esmės nelemia bendrų biudžeto išlaidų pokyčių, tačiau lyginant ministerijų išlaidas su praėjusiais laikotarpiais būtina įvertinti tai, kad į jų asignavimų planus įtraukta daugiau įstaigų, kurios ankstesniais metais buvo atskiros biudžeto lėšų valdytojos.

Pagal valstybės biudžeto asignavimų valdytojų programų sąmatų projektus ir skaičiavimus parengtas Lietuvos Respublikos 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas Vyriausybei teikiamas rugsėjo pabaigoje.

Nacionalinio biudžeto projekto pateikimo Seimui terminas – spalio 17 d.

Spaudos tarnyba

EKO redakcijos nuotr.

Vyriausybė , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra