Vyriausybė: Radvilos buvo perlaidoti su religinėmis apeigomis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vyriausybė pabrėžia, kad Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Radvilų giminės atstovų palaikų perlaidojimo iškilmių metu buvo atliktos evangelikų reformatų religinės apeigos, palaikai perlaidoti su derama pagarba.
 
Po Radvilų perlaidojimo iškilmių Dubingių piliavietėje evangelikų reformatų atstovai keletą kartų viešai pareiškė, kad didikai buvo perlaidoti kaip bedieviai.
 
Premjero sudarytai Radvilų perlaidojimo tarpžinybinei darbo grupei, vadovaujamai Vyriausybės kanclerio Deivido Matulionio, iškilo problemų, nes oficialiose iškilmėse siekė dalyvauti dvi Lietuvos evangelikų reformatų religinės organizacijos.
Dėl to darbo grupė paliko teisę pačioms evangelikų reformatų religinėms bendrijoms apsispręsti dėl religinių apeigų atlikimo laiko ir būdo.
Nepavykus susitarti dėl vieningo dalyvavimo iškilmėse, darbo grupė priėmė sprendimą, kad abiejų evangelikų reformatų religinių bendrijų atstovai atskirai atliks religines apeigas Radvilų giminės atstovų palaikų pagerbimo ir lankymo dienomis, taip pat perlaidojimo dieną, kriptos lankymo metu.
„Religinių apeigų klausimą Radvilų perlaidojimo iškilmių programoje sprendė ne Vyriausybė ar tuo labiau Ministras Pirmininkas, o pačios Lietuvos evangelikų reformatų religinės organizacijos“, – teigiama Vyriausybės pareiškime.
„Linkime Lietuvos evangelikų reformatų religinėms organizacijoms vienybės visų tikinčiųjų labui ir kuo greičiau pasiekti bendrą sutarimą“, – sakė D. Matulionis.

www.lrt.lt

Iliustracijos iš LDM archyvo
 
Nuotraukose: Radvilų giminės herbai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra