Vyriausybė pritarė Lukiškių iškeldinimo į Pravieniškes projektui

Autorius: Data: 2011-05-18, 14:02 Spausdinti

2011 m. gegužės 18 d. Vyriausybė pritarė Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškėlimo į Pravieniškes bandomajam viešos ir privačios partnerystės projektui.

Projekte numatyta iki 2014 m. dalį Lukiškių komplekso, t. y. Lukiškių kalėjimą, iškelti iš Vilniaus centro ir įkurdinti jį šiuo metu Pravieniškėse esančiuose, tačiau nebaigtuose rekonstruoti pastatuose. Juos užbaigti, įrengiant 320 vietų kalėjimą, o vėliau jį administruoti būtų patikėta privatiems investuotojams. Numatoma partnerystės projekto trukmė – 25 metai. Preliminariai visam šiam laikotarpiui perkamos rekonstrukcijos ir administravimo paslaugos sudarytų apie 104 mln. litų. Konkreti suma paaiškėtų įvykus viešiesiems pirkimams, kuriuos Teisingumo ministerija artimiausiu metu skelbs privačiam investuotojui atrinkti.

Viešos ir privačios partnerystės modelis pasirinktas atsižvelgiant į tai, kad valstybė, savarankiškai įgyvendindama projektą, atsižvelgiant į rinkos prielaidas, galimai patirtų daugiau išlaidų nei privatus sektorius.

Iš viso Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo komplekso iškeldinimas vyks trim etapais. Šiandien patvirtintas pirmasis – Lukiškių kalėjimo iškėlimas. Įgyvendinant sekančius etapus, iki 2017 m. iš miesto centro taip pat bus iškeltas Lukiškių tardymo izoliatorius bei Laisvės atėmimo vietų ligoninė.

Vyriausybės pritarimas pilotinio projekto vykdymui davė startą visai numatomai įkalinimo įstaigų pertvarkai. Iš viso bendros pertvarkos metu ketinama pastatyti 4 naujas laisvės atėmimo įstaigas Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilniuje ir Panevėžyje bei rekonstruoti 6 esamas laisvės atėmimo įstaigas. Tai daroma siekiant, kad nuteistųjų išlaikymas kainuotų pigiau, o kartu būtų sukurtos tinkamos nuteistųjų laisvės atėmimo bausme asmenų laikymo sąlygos.

Spaudos tarnyba

Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr. 

Nuotraukoje: Vilniaus Lukiškių tardymo izoliatorius

Vyriausybė , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra