Vyriausybė pripažino religinės bendruomenės teises į nekilnojamąjį turtą

Autorius: Data: 2014-06-12 , 10:07 Spausdinti

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti Vilniaus (Kalvarijos) Šv. Kryžiaus Atradimo parapijai nuosavybės teises į keturias koplyčias, taką ir bažnyčios tvorą.
Praėjusių metų birželio 26 d. Vyriausybės nutarimu jau buvo pripažintos minėtos religinės bendruomenės teisės į Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios pastatą.
Iki 1948 metų, kuomet sovietų valdžia paskelbė bažnyčių pastatų nacionalizavimą, ši bažnyčia ir didelėje teritorijoje išdėstytos koplyčios buvo parapijos ir Katalikų bažnyčios nuosavybė. Sovietmečiu didelė dalis koplyčių buvo išsprogdintos ir nugriautos, išliko tik keturios prie Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios buvusios koplyčios. Jos ir toliau buvo naudojamos parapijos religinėms reikmėms.
Sutvarkius minėtų objektų nuosavybės teisių klausimą bus sudarytos galimybės, be kita ko, savininkams puoselėti koplyčias kaip kultūros vertybes.  Koplyčios, pastatytos 17-ajame amžiuje, sudaro dalį Vilniaus Kalvarijų komplekso, įtraukto į Lietuvos kultūros vertybių registrą. Vilniaus Kalvarijos per religines šventes sutraukia gausius maldininkų būrius.

Religija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra