Vyriausybė prašo savivaldybių sutvarkyti teritorines ribas

Autorius: Data: 2011-09-15 , 08:21 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 14 d. Vyriausybė pasitarime nutarė kreiptis į visas savivaldybes, kad šios peržiūrėtų ir sutvarkytų savo teritorines ribas, gyvenamųjų vietovių statusus bei jų pavadinimus.

Tai padaryti per ateinančius tris metus Vyriausybė savivaldybėms buvo nurodžiusi dar 2004 m. Priminti ir dar kartą atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo metu savivaldybės dar nėra galutinai sutvarkiusios savo teritorinių ribų nuspręsta po to, kai tvarkant Adresų registrą iškilo nesusipratimų dėl keturių kaimų – Gilūtų, Repšių, Juozapaičių ir Vaidatonių. Šie kaimai teisiškai buvo panaikinti dar 1986 m., tačiau jų pavadinimai nebuvo išbraukti iš Adresų registro.

Tvarkydamas duomenų bazę, Registrų centras į šią problemą jau buvo atkreipęs savivaldybių dėmesį, kurios turi teisę ir pareigą priimti sprendimus dėl teritorijų suskirstymo. Kol savivaldybės nepriims atitinkamų sprendimų, Adresų registras neturi teisės pertvarkyti teritorijų ribų bei pavadinimų.

Atsižvelgiant į tai, kad minėtų keturių kaimų gyventojai aiškiai išreiškė savo poziciją sugrąžinti teritorijas ir pavadinimus, Vyriausybė pavedė Registrų centrui kartu su suinteresuotomis savivaldybėmis išspręsti šį klausimą ir sutvarkyti teisinį šių kaimų įregistravimą.

Remiantis galiojančiais teisės aktais, savivaldybių tarybos turi teisę inicijuoti bei priimti sprendimus keisti teritorijų ribas, pavadinimus ir adresus, kuriuos vėliau turėtų patvirtinti ir Vyriausybė.

Spaudos tarnyba

Vyriausybė ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra