Vyriausybė patvirtino Jono Karolio Chodkevičiaus minėjimo 2021 metais programą

Autorius: Data: 2020-12-02 , 18:07 Spausdinti

Vyriausybė patvirtino Jono Karolio Chodkevičiaus minėjimo 2021 metais programą

Jono Karolio Chodkevičiaus portretas (aliejus, 17 a. 1 pusė, nežinomas dailininkas, Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai bažnyčia Kretingoje)

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Seimui 2021 metus paskelbus Jono Karolio Chodkevičiaus metais LR Vyriausybė gruodžio 2 d. patvirtino Krašto apsaugos ministerijos parengtą programą, skirtą atminti vieną iškiliausių Lietuvos istorinių asmenybių, kuris buvo Lietuvos didysis etmonas, Vilniaus vaivada, Žemaičių seniūnas bei ėjo ir kitas valstybei, Abiejų Tautų Respublikai svarbias pareigas. Planuojami renginiai vyktų Vilniuje, Kaune, Kretingoje.

2021 m. sukanka 400 m. nuo Jono Karolio Chodkevičiaus mirties. Ši data yra derama proga prisiminti vieną iškiliausių Lietuvos istorinių asmenybių, garsų 16-17 a. Lietuvos ir Lenkijos karo vadą ir Lietuvos valstybės veikėją. J. K. Chodkevičiaus darbų svarbą ir reikšmę visuomenei primins ir atskleis įvairūs renginiai, laidos, parodos ir leidiniai.

J. K. Chodkevičiui atminti bus sukurtas medalis, atminimo lentos. Numatyta, kad Lietuvos nacionalinis dailės muziejus įrengs istorinę karo palapinę kaip specialų edukacinių renginių centrą Chodkevičių rūmų kieme Vilniuje. Vytauto Didžiojo karo muziejus parengs interaktyvią virtualią parodą apie J. K. Chodkevičių bei Lietuvos ir Lenkijos jungtinės kariuomenės pergalei prieš Osmanų imperijos kariuomenę ties Chotynu paminėti. Numatomi renginiai ir Kretingoje – mieste, kurio įkūrėju laikomas J.K. Chodkevičius. Apie šią asmenybę ir jo gyvenimo laikmetį pasakos specialiai sukurtos laidos, kurios bus transliuojamos Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos kanaluose.

Šios ir daugelis kitų veiklų, numatytų Jono Karolio Chodkevičiaus minėjimo 2021 metais programoje, atskleis šio žmogaus, kaip talentingo savo laikmečio stratego ir organizatoriaus, asmenybę ir jos nuopelnus. Dėl pasiektų karinių pergalių, J. K. Chodkevičius yra žinomas ir vertinamas visoje Europoje, jis yra vienas ryškiausių Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės didžiųjų etmonų ir valstybės veikėjų.

Renginių programa

Kariuomenė Lietuva Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė Naujienos ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra