Vyriausybė patvirtino 2012-ųjų metų biudžeto projektą

Autorius: Data: 2011-10-14 , 15:55 Spausdinti

Po savaitę trukusių įnirtingų diskusijų penktadienį, 2011 m. spalio 14 d., Vyriausybė patvirtino 2012 metų valstybės, „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų projektus.

„Vyriausybė patvirtino visus biudžetus ir visus lydinčius įstatymus“, – penktadienį po neeilinio Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Pirmadienį, spalio 17 d., projektai bus pateikti svarstyti Seimui. Spalio 17-oji yra paskutinė diena, kai dokumentai turi būti užregistruoti Seime.

Projekte numatoma, kad fiskalinis, arba valdžios sektoriaus deficitas 2012 metais sieks 2,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tokio tikslo Vyriausybė siekia, įgyvendinama naujausią konvergencijos programą ir siekdama jau 2014 metais įsivesti eurą.

Tikimasi, kad papildomų pajamų bus surinkta iš valstybės valdomo turto ir „šešėlinės“ ekonomikos, apkarpius kai kurias investicijų programas.

Finansų ministerija prognozuoja, kad kitąmet BVP augs 4,7 procento.

Šią savaitę svarstant biudžetą valdančiojoje koalicijoje buvo kilę įtampų, kai dvi liberalios partijos pasipriešino konservatorių planams ir pasiūlė trims mėnesiams atidėti pensijų atstatymą, užuot papildomai sumažinus asignavimus valdžios institucijoms.

Ketvirtadienį, spalio 13-ąją, koalicijos atstovai paskelbė, kad asignavimai bus mažinami labiau apkarpant investicijas, tačiau nemažinant darbo užmokesčio fondų, o pensijos bus grąžintos į prieš krizę buvusį lygį nuo kitų metų pradžios, kaip ir planuota.

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Vyriausybė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra