Vyriausybė numatė tolesnius „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimo žingsnius

Autorius: Data: 2012-09-06 , 09:09 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 5 d. posėdžiavusi Vyriausybė patvirtino „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimo 2013-2015 metų tarpinstitucinį veiklos planą, kuriame numatė tolesnius žingsnius, užtikrinsiančius partnerystę ir konstruktyvią valstybės ir jos tautos dalies užsienyje politiką.

Šiuo tarpinstituciniu veiklos planu bus siekiama padėti užsienio lietuviams globalizacijos sąlygomis išlaikyti tautinį tapatumą, stiprinti užsienio lietuvių ryšius su Lietuva, taip pat paskatinti juos dalyvauti Lietuvos politiniame, ekonominiame, moksliniame bei kultūriniame gyvenime. Daug dėmesio bus skiriama bendros užsienio lietuvių, tarp jų ir jaunimo, organizacijų bei Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių projektinės veiklos skatinimui ir rėmimui.

Planuojama sukurti ir plėtoti Lietuvos diasporos profesionalų tinklą, kartu su partneriais toliau įgyvendinti sėkmės sulaukiančias mentorystės ir užsienio lietuvių stažuočių Lietuvoje programas. Taip tikimasi paskatinti užsienio lietuvius grįžti į tėvynę, o „protų nutekėjimą“ paversti produktyviu „protų apykaitos“ procesu.

Vienu iš svarbiausių prioritetų ir toliau išliks formalus ir neformalus užsienio lietuvių lituanistinis švietimas. Nuo 2013 metų neformaliojo švietimo funkcija bus perduota Švietimo ir mokslo ministerijos kompetencijai.

2013 metais planuojama surengti IX Pasaulio lietuvių žaidynes, 2014 metais Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumą, kasmet lietuvių kilmės verslininkus suburs jau tradicija tapęs Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas.

„Globalios Lietuvos“ programą 2013-2015 metais įgyvendins 13 valstybės institucijų. Tarpinstitucinio veiklos plano rengimą ir įgyvendinimą koordinuoja Užsienio reikalų ministerija.

Spaudos tarnyba

Vyriausybė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra