Vykstantiems į Šiluvą – naujas Piligrimo maldynėlis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pirmą kartą Lietuvoje išleidžiamas Šiluvos piligrimo maldynėlis.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje katalikiškų kraštų, nuo seno gyvuoja piligrimystės tradicijos, kurios visiškai nenutrūko net ir sovietinės ateizacijos periodu.

Viena iš itin pamėgtų maldingų kelionių vietų yra Šiluvos šventovė, kur rugsėjo pradžioje tradiciškai švenčiami Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai. Šiais metais kiekvienas vykstantis į Šilines, galės  pasitelkti piligrimo maldynėlį, kurį visai neseniai išleido „Katalikų pasaulio leidiniai“. 

Maldinėlyje pristatoma pati piligrimystė, Šiluvos šventovė, pateikiama įvairių maldų, naujų litanijų bei giesmių skirtų Švč. M. Marijai.

„Mes mylime Mariją todėl, kad su ja lengviausia eiti prie Jėzaus. Juk ji buvo ištikimiausia Jėzaus sekėja ir bendradarbė. – įžangos žodyje rašo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. – Pats geriausias maldynėlis negalės atstoti piligrimo asmeninės maldos, kuri turi plaukti iš jo širdies, kai jis lanko sakralias vietas. Meldžiu Dievą, kad šis maldynėlis kiekvienam piligrimui, bandančiam vis tobuliau sekti paskui Jėzų Kristų, taptų dvasinės šviesos šaltiniu“, – viliasi Kauno arkivyskupas.

Maldynėlyje pateiktas sąžinės patikrinimo pavyzdys padės kiekvienam nuodugniau pasirengti Atgailos sakramentui. Jame tai pat rasite Kryžiaus kelio ir Rožinio mąstymus. Jis ypatingas ir tuo, kad sugrįžę į namus galėsite tęsti piligriminę kelionę iki kitų Šilinių, atgaivinę novenas, praktikuodami pirmuosius mėnesio šeštadienius.

Maldynelio pradžioje pateikiama piligrimui reikalinga informacija – adresai, telefonai, pamaldų tvarka ir žemėlapis, kaip atvykti.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Šiluvos piligrimo maldynėlis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra