Vyksta pasirengimas NATO pratyboms „Steadfast Jazz 2013“

Autorius: Data: 2012-11-14 , 11:47 Spausdinti

2012 m. lapkričio 13–14 d. Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe vyksta NATO pratybų „Tvirtas džiazas 2013“ („Steadfast Jazz 2013“), kurios kitų metų rudenį vienu metu vyks keliose NATO šalyse, tarp jų – ir Baltijos, planavimo grupės susitikimas.

Per šias pratybas bus vertinama (sertifikuojama) NATO šalių karinių vienetų, priskirtų budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose 2014 metais, parengtis. Šios pratybos išsiskirs ir tuo, kad Baltijos šalyse šios pratybos bus sujungtos su Baltijos šalių pasirengimo teikti priimančiosios šalies paramą NATO sąjungininkams pratybomis „Baltijos šeimininkas 2013“ („Baltic Host 2013“). NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimo reaguoti į galimas krizes vertinimo pratybose „Tvirtas džiazas“ bus naudojamas NATO 5-ojo straipsnio operacijų (kolektyvinės gynybos) scenarijus.

Pratybų „Baltijos šeimininkas 2013“ integravimas į platesnes NATO pratybas perkels jas į aukštesnį lygmenį, nes per pratybas bus užtikrinama sąveika ne tik regiono mastu, bet ir su aljanso pajėgomis. Tai taip pat leis žymiai patobulinti Baltijos šalių pasirengimą teikti priimančiąją paramą“, – sakė Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Per pratybas „Tvirtas džiazas 2013“ į karinius poligonus Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje taip pat bus perdislokuota dalis NATO greitojo reagavimo pajėgoms priskirtų karinių vienetų ir valdymo elementų.

Vilniuje vykstančiame pratybų „Tvirtas džiazas 2013“ planavimo grupės susitikime, be Baltijos šalių atstovų, taip pat dalyvauja atstovai iš NATO Vyriausiosios jungtinių pajėgų Europoje vadavietės (SHAPE), NATO jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Allied Joint Force Command Brunssum), Jungtinio kovinio rengimo centro, Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje (USAEUR) vadavietės, kitų NATO ir sąjungininkų karinių pajėgų institucijų.

NATO greitojo reagavimo pajėgos (angl. sutr. NRF) – tai aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba.

Pirmą kartą šios pajėgos buvo aktyvuotos 2005 metų spalio mėn. padėti nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje dalyvavo ir Lietuvos vandenvalos vienetas, suformuotas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.

NRF turi sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų pajėgų komponentus.

Daugiau informacijos: Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna, mob. tel. +370 686 35 407

Jungtinio štabo nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra