Vyksta konstruktyvus dialogas su Vilniaus krašto savivaldybėmis dėl žemės grąžinimo

Autorius: Data: 2012-03-13 , 14:46 Spausdinti

2012 m. kovo 13 d. Ministro Pirmininko tarnyboje žemės grąžinimo eigos Šalčininkų bei Vilniaus rajonuose aptarti susitiko Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) ir šių rajonų savivaldybių atstovai.

Pasitarime, kuriam pirmininkavo Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, buvo pristatytas nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesas, aptartos problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria žmonės, diskutuota apie galimybes dar labiau paspartinti nuosavybės grąžinimą.

Šį susitikimą teigiamai įvertino Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, pabrėžęs geranorišką ir konstruktyvų savivaldybių siekį kuo greičiau išspręsti vieną aktualiausių Vilniaus regiono gyventojų problemų. Premjeras atkreipė dėmesį, kad žemės grąžinimas Vilniaus regione itin sparčiai juda į priekį, tai rodo skaičiai bei faktai. Visuose Vilniaus krašto rajonuose sugrąžinta apie 90 proc. ir daugiau norimų atgauti žemės plotų.

„Tokiais pat tempais planuojame judėti ir toliau. Galiu patikinti, kad Vyriausybė Rytų Lietuvos regiono ekonominėms ir socialinėms problemoms skiria ir ateityje skirs ypatingą dėmesį. Šis susitikimas – puikus konstruktyvaus bendradarbiavimo tarp savivaldybių ir valstybės pavyzdys“, – sakė premjeras A. Kubilius.

Ministras pirmininkas išreiškė viltį, kad dar šiemet Šalčininkų rajone, kur nuosavybės teisės atkurtos beveik 98 proc. žmonių, procesas bus užbaigtas, o iki 2013 m. pabaigos planuojama žemę grąžinti visame Vilniaus krašte.

NŽT duomenimis, Šalčininkų rajone liko priimti sprendimus iš viso 430-iai piliečių, Vilniaus rajone šiais metais planuojama priimti daugiau nei 5 000 sprendimų. Susitikimo metu tiek Vilniaus, tiek Šalčininkų savivaldybių atstovai konstatavo, kad žemės grąžinimo procesas itin paspartėjo pastaraisiais metais ir jos yra pasirengusios tolesniam bendram darbui, siekiant pabaigti žemės grąžinimą Vilniaus krašte.

Nuosavybės teisių į žemę atkūrimas Vilniaus krašte yra viena iš priemonių, padedančių įgyvendinti 2012 metų Vyriausybės prioritetą – Vilniaus apskrities savivaldybių socialinę-ekonominę plėtrą.

Spaudos tarnyba

V. Ščiavinsko nuotr.

Rytų Lietuva , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra