Vyksta karinės energetinio saugumo pratybos

Autorius: Data: 2012-08-28 , 10:21 Spausdinti

2012 m. rugpjūčio 27 d. Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje prasidėjo tarptautinei misijai Afganistane besirengiančios šešioliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-16) antrasis vertinamųjų pratybų „PAG-16 iššūkis 2012“ etapas, kurį rugpjūčio 31 d. užbaigs energetinio saugumo pratybos „ENERGEX 2012“. Pratybas „ENERGEX 2012“ bendrai rengia Lietuvos kariuomenė ir Energetinio saugumo centras.

Pratybų „ENERGEX 2012“ metu bus vertinamas PAG-16 štabo ir padalinių pasirengimas vykdyti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacijos Afganistane užduotis ir patikrintas štabo gebėjimas užtikrinti operacijos vykdymą sutrikus tradicinių energetinių resursų tiekimui. Pratybomis taip pat bus siekiama pademonstruoti, kaip inovatyvūs spendimai galėtų padėti išvengti tradicinių energetinių išteklių tiekimo pertrūkių ir sumažintų pasekmes juos patyrus.

„ENERGEX 2012“ yra pirmos tokio pobūdžio karinės energetinio saugumo pratybos Lietuvoje, neturinčios analogo ir NATO šalyse.

„Šios pratybos svarbios tuo, jog bendruosius energetinio saugumo principus pradedame integruoti į konkrečią karių paruošimo programą, šiuo atveju – į tarptautinės misijos Afganistane pratybas. Bet kurios karinės operacijos sėkmė didžia dalimi priklauso ir nuo to, ar tinkamai įvertinami energetinio apsirūpinimo kritinėse situacijoje klausimai ir ar deramai tam ruošiamasi iš anksto. Pratybų patyrimą analizuosime, vertinsime, o išvadomis pasidalinsime su NATO šalių ir ISAF koalicijos partneriais,“ – sakė Energetinio saugumo centro direktorius Audrius Brūzga.

Energetinio saugumo centro prie Užsienio reikalų ministerijos pagrindu Lietuvoje steigiamas NATO Energetinio saugumo kompetencijų centras. Šiaurės Atlanto tarybai suteikus Energetinio saugumo kompetencijų centrui nepriklausomos tarptautinės organizacijos statusą, jis savo veiklą pradės 2013 metų pradžioje.

NATO Energetinio saugumo kompetencijų centrui keliami šie esminiai uždaviniai: remti karinių pajėgumų plėtros procesą, karinių misijų veiksmingumą ir operacinį suderinamumą, teikti kvalifikuotą ir savalaikę ekspertinę paramą energetinio saugumo klausimais. Centras taip pat analizuos energetinio saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus, teiks rekomendacijas ir pasiūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje bei gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, įsitrauks į mokymus ir pratybas.

Pastaba žiniasklaidai: penktadienį, 2012 m. rugpjūčio 31 d., Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje vyks pratybų „PAG-16 iššūkis 2012“ ir „ENERGEX 2012“ svečių diena. (Apie renginį informuota plačiau atskiru pranešimu)

Kontaktiniai asmenys: Justina Gliebutė, Energetinio saugumo centras prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, tel. 8-5 234 1009, PAG-16 visuomenės informavimo karininkė vyresnioji leitenantė Indrė Sejonienė, tel.8 615 34 756

KAM archyvo nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: Misijai Afganistane ruošiasi PAG-16 kariai

Kariuomenė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra