Vyko pirmojo karininko laipsnio suteikimo kariūnams ceremonija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. liepos 2 d. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, įvyko pirmojo karininko laipsnio suteikimo kariūnams ceremonija. Ceremonijos metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė suteikė leitenanto laipsnius 42 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams ir vienam kariūnui, šiemet baigusiam JAV karinio jūrų laivyno akademiją.
 
Ceremonijoje taip pat dalyvavo Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti krašto apsaugos sistemos padalinių atstovai, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės nariai, užsienio šalių gynybos atašė, absolventų artimieji bei kiti svečiai.
 
„Jei įveikėte Karo akademijos iššūkius, tai reiškia, kad galite įveikti beveik viską. Tai, ką patyrėte Karo akademijoje, yra jūsų iš pirmo žvilgsnio neįveikiami išbandymai, šaltos šlapios naktys Pabradės poligone, įdomios ir nuobodesnės paskaitos akademijos auditorijose, repeticijos chore ar šokių aikštelėje, pasiekimai ir prasižengimai, – kreipdamasi į kariūnus, ceremonijoje metu sakė ministrė R. Juknevičienė. – Džiaugiuosi, kad didžioji jūsų dalis toliau tarnaus Lietuvos kariuomenėje, tik dabar jau su kur kas didesne atsakomybe, kadangi tapote karininkais. Būsite atsakingi už save, už sau pavaldžius žmones, už Lietuvos saugumą.“
 
Pagal tradicijas krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė įteikė garbės simbolį – kardą – geriausiam šių metų akademijos absolventui kariūnui Algirdui Navasaičiui.
 
Ceremonijoje kalbėjęs kariuomenės vadas generolas majoras A. Pocius pabrėžė Karo akademijos, rengiančios kariuomenės lyderius, svarbą nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje, taip pat karininkams tenkančią atsakomybę už jiems pavaldžius karius ir valstybės saugumą.
 
Ketverius metus Lietuvos karo akademijoje studijavę kariūnai įgijo viešojo administravimo, vadybos ir verslo administravimo bei politikos mokslų bakalauro kvalifikacinius laipsnius, taip pat motorizuotųjų pėstininkų būrio vado kvalifikaciją.
 
Leitenanto laipsnį gavusius jaunuosius karininkus palaimino Lietuvos kariuomenės ordinaras vyskupas Eugenijus Bartulis.
 
Krašto apsaugos ministerija/Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt, tel. (8 5 ) 2785 208, el. paštas: vis@kam.lt
 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Simono Daukanto aikštėje įvyko pirmojo karininko laipsnio suteikimo kariūnams ceremonija
2. Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė garbės simbolį – kardą įteikė geriausiam 2010 m. akademijos absolventui kariūnui A. Navasaičiui
3. Prezidentė D. Grybauskaitė suteikė leitenanto laipsnius 42 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams bei vienam kariūnui

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra