VU bibliotekoje – nauja skaitykla

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus universiteto bibliotekoje duris atveria naujoji Filologijos skaitykla „Domus philologiae“. Ji įkurta istorinėje salėje.
 
Pabrėžiama, kad tai – ryškus ir prasmingas šventinių metų pabaigos akcentas VU bibliotekai, kuri šiais metais mini 440-ties metų sukaktį.
 
Naujoji Filologijos skaitykla įsikūrė istorinėje bibliotekos salėje, menančioje jėzuitų akademijos laikus. Šioje salėje ir buvo pirmoji biblioteka ir skaitykla.
 
Istorijos vingiuose viena didžiausių bibliotekos salių keitė interjerą, funkcijas ir pavadinimus (pastaraisiais dešimtmečiais ji vadinta Bendrąja skaitykla), bet visada buvo viena labiausiai lankomų bibliotekos skaityklų.
 
Į naująją Filologijos skaityklą po rekonstrukcijos perkelti filologijos studijų leidiniai iš trijų Filologijos fakulteto skaityklų – Lietuvių filologijos, Užsienio filologijos ir Slavų filologijos bibliotekų.
 
Visi leidiniai – atvirose lentynose, praneša Vilniaus universiteto naujienų portalas.
 
Sesijų metu skaitykla dirbs ir sekmadieniais, taigi sudarytos visos sąlygos ir patogi aplinka mokymuisi. Skaitykloje yra 51 darbo vieta, 11 kompiuterinių darbo vietų, veikia belaidis internetas, galima atsinešti savo kompiuterį.
 
Lapkričio 30-oji Lietuvos kalendoriuje žymima kaip Mažosios Lietuvos prijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena. Simboliška, kad tokią dieną trys nedidelės Filologijos fakulteto bibliotekos prisijungia prie centrinės VU bibliotekos.
 
„Pagaliau turime tikrai europietiško lygio skaityklą su atvira prieiga prie knygų, su internetinėmis darbo vietomis ir galimybe kartu naudotis visais bibliotekos ištekliais. Akį džiugina estetiška aplinka. Manau, dabar mūsų skaitykla prilygsta geriausioms universitetų skaitykloms.
 
Taip pat reikia nepamiršti ir filologijos universalumo – naujoje vietoje skaitykla daug patogesnė ir prieinamesnė ne tik filologams, bet ir visiems VU studentams, kuriems nesvetima humanistika“, – kalbėjo VU Filologijos fakulteto dekanas Antanas Smetona.
 
Filologijos skaitykla jau antroji integruota fakulteto skaitykla VU bibliotekos centriniuose rūmuose. Šių metų kovo mėnesį Filosofijos fakulteto biblioteka, pirmoji iš visų fakultetų bibliotekų, persikėlė į istorinius bibliotekos pastatus.
 
VU nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Naujoji Filologijos skaitykla

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra