VPT imasi viešųjų pirkimų sutarčių priežiūros

Autorius: Data: 2012-11-06 , 16:13 Spausdinti

Viešųjų pirkimų tarnyboje (VPT) įkurtas Pirkimo sutarčių vykdymo priežiūros skyrius. Kaip numato Viešųjų pirkimų įstatymas, šis skyrius kontroliuos, kaip vykdant sudarytas viešojo pirkimo-pardavimo sutartis laikomasi Viešųjų pirkimų įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų nustatytų reikalavimų, pirkimo sutarčių sąlygų, bei vertins pirkimų sutarčių įvykdymo rezultatus.

Iki šiol Tarnyba kontroliavo tik viešųjų pirkimų procedūras, tačiau netikrino, ar sudaryta pirkimo sutartis vykdoma nepažeidžiant viešųjų pirkimų principų, nevertino galutinių pirkimų sutarčių įvykdymo rezultatų.

Tuo neretai piktnaudžiauja perkančiosios organizacijos ir tiekėjai, pavyzdžiui, pirkimo sutarties vykdymo metu pateikdami pigesnes ir konkurso sąlygų reikalavimų neatitinkančias prekes ar tiesiog mažesnius jų kiekius.

Tarnyba tikrins, ar laikomasi pirkimo sutartyje numatytų terminų ir kitų sąlygų, ar realiai suteikiama paslauga, atliekami darbai, įsigyjamos prekės, ar pasiekiami pirkimo sutartyje numatyti rezultatai.

Skyriaus darbuotojai ne tik tikrins sutarties vykdymo dokumentus, bet ir vyks į vietą įsitikinti, ar, sakykim, vyksta sutartyje numatyti mokymai, įrengta projekte numatyta ventiliacija, ar brangūs rinkos tyrimai iš tiesų atlikti. Svarbiausia, kad tokia sisteminė, visą viešųjų pirkimų ciklą nuo pirkimo planavimo iki galutinio rezultato apimanti viešųjų pirkimų kontrolė leis efektyviau kovoti su korupcija viešuosiuose pirkimuose ir siekti dar didesnio jų skaidrumo“, – įsitikinęs Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas.

Daugiau informacijos: Aušra Pocienė, Viešųjų pirkimų tarnyba, tel. (5) 219 7012, mob. 8 679 56305, el. p. Ausra.Pociene@vpt.lt

Karolio Kavolėlio nuotr.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra