Vokietijoje įamžintas A. Stulginskio vardas

Autorius: Data: 2011-01-21 , 10:10 Spausdinti

2011 m. sausio 20 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius dalyvavo memorialinės lentos Lietuvos Prezidentui Aleksandrui Stulginskiui (1885-1969) atminti atidengimo šventėje Martyno Liuterio universitete (Halė-Vitenbergas, Žemutinė Saksonija, Vokietija). Šios lentos atidengimo iniciatorius yra Vokietijos-Lietuvos bendruomenės vadovas, buvęs Vokietijos ambasadorius Lietuvoje dr. Ulrich Rosengarten.

„Vedamas ne tik patriotinių jausmų, bet ir gilių įsitikinimų, noriu priminti mūsų Tautiškos giesmės žodžius: „…Iš praeities Tavo sūnūs te stiprybę semia“. Tarpukario Lietuvos agropolitikų stiprybė, aukšti moralės standartai mus skatina ir šiomis dienomis darbuose prisiminti jų veiklą, teikti ją pavyzdžiu jaunajai kartai. Tegul vieno iškiliausių Lietuvos tautos sūnų – A. Stulginskio darbų ir kilnių idėjų dvasia lydi gražiomis tradicijomis grįstą Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą“, – susirinkusiuosius į Halės universitetą sveikino K. Starkevičius.

Šiandien Lietuvoje A. Stulginskis dažniau prisimenamas ir vertinamas kaip Nepriklausomybės akto signataras, Prezidentas, o ne kaip Žemės ūkio ir valstybės turtų ministras ar aktyvus žemdirbių pagalbininkas. Tuo tarpu Lietuvos tarpukario agropolitikai padėjo tvirtus pamatus mūsų valstybės žemės ūkio formavimuisi.

A. Stulginskio idėjos ir darbai aktualumo neprarado ir po penkiasdešimties metų okupacijos. 1918 m. jo pradėtas leisti laikraštis „Ūkininkas“. Ir šiandien patariamojo pobūdžio leidiniai yra labai populiarūs, nenutolę nuo to meto idėjos pagelbėti žemdirbiams. 1919 m. A. Stulginskio įsteigta Ūkininkų sąjunga atkurta 1989 m. Šiandien ši nevyriausybinė organizacija yra viena skaitlingiausių ir aktyviausių Žemės ūkio ministerijos socialinių partnerių. Ne mažiau svarbi to meto Lietuvai buvo kooperatyvų veikla, kurioje A. Stulginskis taip pat aktyviai dalyvavo – buvo kooperatyvų „Lietūkis“ ir „Linas“ tarybos nariu. Išvysčius aktyvią prekybą žemės ūkio produktais ir įranga, šių kooperatyvų prekyba su užsieniu 1939 m. siekė 77 proc. viso šalies eksporto. Į Vokietiją minėtieji kooperatyvai eksportavo grūdus.

Gražus Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bendradarbiavimas su Žemutine Saksonija vyksta nuo 1996 m. Kasmet Magdeburge vykstančioje rudens derliaus šventėje tradiciškai, pristatydami nacionalinius produktus, dalyvauja Lietuvos atstovai. Glaudūs ryšiai M. Liuterio universitetą sieja ir su Lietuvos žemės ūkio universitetu bei Lietuvos sveikatos universiteto Lietuvos veterinarijos akademija. Minėtosios aukštosios mokyklos dirba pagal studentų ir dėstytojų mainų programą Erasmus.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Nuotraukoje: A. Stulginskis

Voruta. – 2011, vas. 5, nr. 3 (717), p. 10.

Lietuva - Vokietija ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra