Vokiečiai nepamiršta savo tėvynainių

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nuo rugsėjo 1-osios Tauragės vokiečių ir rusų karių kapinėse Dariaus ir Girėno gatvėje sujudimas – jose darbuojasi karinėmis uniformomis apsirengę jaunuoliai. Tai vokiečių kariuomenės Prenzlau miesto, esančio apie 100 kilometrų nuo Vokietijos sostinės Berlyno, kariškiai, laikinai įsikūrę Tauragėje. Vyrų misija – sutvarkyti Lietuvoje žuvusių tėvynainių kapus.
 
Dvylikos vyrų kompanija Tauragės vokiečių ir rusų karių kapinėse ketina darbuotis iki rugsėjo 9-osios – tą dieną planuojamas iškilmingas karių, žuvusių Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu, pagerbimas.
 
Per Tauragėje praleistą laiką vokiečiai planuoja pakeisti kapinių tvorą, perdažyti vartelius ir kryžių, nuvalyti antkapius ir tvoros akmenis, atnaujinti užrašus ant antkapių. Pasak kolektyvui vadovaujančio leitenanto Andre Kliese, ši akcija vyks ištisus metus. Prieš du mėnesius vokiečių kariai darbavosi Kaune, jau aplankė Vilnių, Klaipėdą, Trakų, Širvintų rajonus ir Skaudvilę. Vokiečių kariškiai šiuo metu įsikūrę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, Sakalinės kaime.
 
A. Kliese teigimu, jis ir kolegos visas devynias dienas darbuosis apsirengę Vokietijos karinėmis uniformomis.
 
„Mums svarbu, kad žmonės žinotų, jog atstovaujame Vokietijos kariuomenei, kad įvertintų mūsų pastangas ir suprastų, jog esame jau kita kariuomenė – ne ta, kuri dalyvavo Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose“, – darbo stovyklos idėją atskleidė leitenantas.
 
Vokietijos rezervo kariai į Lietuvą tvarkyti tėvynainių kapų atvyksta ne pirmi metai. Dvišalė sutartis dėl vokiečių karių kapų priežiūros mūsų šalyje tarp Lietuvos ir Vokietijos buvo pasirašyta 1996 metais. Vokiečių karių, žuvusių Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metais, kapus Lietuvoje prižiūri Vokiečių karių kapų globos tautinė sąjunga. Ši sąjunga ieško, registruoja bei tvarko ir prižiūri užsienyje esančių vokiečių karių kapus.
 
Anot viešosios įmonės Kultūros vertybių globos tarnyba direktoriaus Vlado Armono, vėliau prie vokiečių ketina prisijungti ir Lietuvos kariuomenės kariškiai.
 
Akcija remiama vokiečių civilių, įvairių Vokietijos kompanijų, Lietuvos Respublikos kultūros ir krašto apsaugos ministerijų lėšomis.
 
Autorės nuotr.

www.kurjeris.lt
 

Nuotraukoje: Vokiečiai planuoja pakeisti kapinių tvorą, perdažyti vartelius, kryžių, nuvalyti antkapius ir tvoros akmenis, atnaujinti užrašus ant antkapių

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra