Vokalinės lyrikos šedevrų vakaras, skirtas R. Schumanno 200-osioms metinėms

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 14 d., antradienį, 18 val., Kauno menininkų namuose – vokalinės lyrikos šedevrų vakaras, skirtas Roberto Schumanno 200-osioms metinėms.
 
Atlikėjai: Mindaugas Zimkus (tenoras), Eglė Čičinskaitė (sopranas), Paulė Gudinaitė ir Giedrė Špečkauskaitė (fortepijonas). Vakarą ves kompozitorė Dalia Kairaitytė. Programoje vokaliniai ciklai „Moters meilė ir gyvenimas“ ir „Poeto meilė“.
 
Žymus, ankstyvojo romantizmo, laikotarpio, kuomet suklesti dainos, romansai ir baladės, kompozitorius Robertas Schumannas yra vadinamas dainos meistru. Neatsitiktinai, nes R. Schumanno meilės dainos yra vienos nuostabiausių. Kai po ilgos draugystės kompozitorius vedė mylimąją Klarą Vik, sukūrė daugiau nei 100 dainų, du vokalinius ciklus – „Poeto meilė“ ir „Moters meilė ir gyvenimas“, kuriuos gruodžio 14 dieną Kauno menininkų namuose galėsite išgirsti.
 
R. Schumanno muzikos pasaulyje įžvelgiamas dvilypumas. Kompozitorius kovojo už gilias ir intelektualias idėjas mene, priešingai, nei tuo laikotarpiu išpopuliarėjęs bydermejerio stilius. R. Schumannas pasisakė prieš saloninę tuštumą, diletantiškumą ir rutiną. Protestuodamas prieš tikrovę, tarsi bėgo į savo vaizduotės glėbį, į fantastikos erdves. Tačiau kompozitoriaus fantastika – psichologizuota, ne pasakiška, o greičiau sudėtingos pasaulėjautos išdava.
 
R. Schumanno dainų pritarimas – fortepijoninis akompanimentas labai turtingas ir išradingas. Tarsi du lygiaverčiai partneriai, vienas kitą papildydami, perteikiantys bendrą dainos nuotaiką, ar dainos herojaus (ar net kelių herojų) išgyvenimus.
 
Kviečiame pasisvečiuoti nuostabiame kompozitoriaus R. Schumanno meilės dainų pasaulyje. Bilietus (8 Lt, su nuolaida studentams ir senjorams 5 Lt) galima įsigyti Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje (I a., I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), taip pat visose „Tiketos“ kasose.
 
Daugiau informacijos: www.kmn.lt 
 
Organizatorių nuotr.
 
www.alfa.lt
 
Nuotraukoje: Kompozitorius R. Schumannas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra