Vizitą Afganistane krašto apsaugos ministras pradėjo nuo susitikimo su šalies pietuose tarnaujančiais kariais

Autorius: Data: 2013-04-15 , 08:21 Spausdinti

2013 m. balandžio 13 d. aplankyti Afganistane tarnaujančių Lietuvos karių atskridęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pirmiausia susitiko su šalies pietuose dislokuotais Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono ir Kandaharo oro uoste tarnaujančiais Afganistano sraigtasparnių pilotus rengiančiais Lietuvos karinių oro pajėgų, Nacionalionio paramos elemento kariais.

„Atvykau padėkoti jums už tai, kad jūs kovinėje aplinkoje perduote savo patirtį afganistaniečiams. Jūsų profesionalumas, jūsų pasiaukojimas yra labai aukštai vertinamas ir afganistaniečių, ir koalicijos partnerių. Todėl galime tikėti, kad jūsų pastangų dėka saugumą už savo kraštą perduosime Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir jos bus pajėgios jį užtikrinti“, – kreipdamasis į Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karius sakė krašto apsaugos ministras.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas Afganistano pietuose dalyvauja aukšto rizikos lygio ir didelio intensyvumo tarptautinėje operacijoje nuo 2002 metų. Jau keletą metų sėkmingai bendradarbiaudami su Afganistano nacionalinėmis saugumo pajėgomis, Lietuvos specialiųjų operacijų kariai parengė savarankiškai veikti Afganistano nacionalinės policijos Zabulo provincijos Greitojo reagavimo kontrteroristinę kuopą. Įvertinusi šiuos Lietuvos SOP eskadrono pasiekimus, NATO operacijos Afganistane vadovybė pakvietė Lietuvą parengti dar vieną Afganistano nacionalinės policijos Greitojo reagavimo kontrteroristinę kuopą Kandahare, buvusioje talibų sostinėje. Nuo 2013 metų – tai dar viena Lietuvos SOP eskadrono veiklos krypčių. Nuo 2011 iki 2013 metų kovo, kartu su Lietuvos SOP kariais, eskadrono sudėtyje tarnavo ir Latvijos SOP kariai.

Krašto apsaugos minsitras taip pat susitiko su Lietuvos vadovaujamos Oro pajėgų mokymo grupės kariais, kurie dislokuoti Kandaharo oro uoste bei šiame oro uoste dislokauotais Nacionalinio paramos elelemento kariais, kurie rūpinasi Lietuvos karių logistiniu aprūpinimu Afaganistane.

Kandaharo oro uoste Lietuvos kariai rengia Afganistano nacionalinės armijos sraigtasparnių pilotus ir jų techninės priežiūros specialistus Su Lietuvos kariais Oro pajėgų mokymo grupėje taip pat tarnauja Belgijos, Latvijos ir Ukrainos kariai.

Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė Kandaharo oro uoste dislokuota nuo 2011 metų vasario.

Planuojama, kad iki 2013 m. pabaigos atsakomybę už Goro provincijos saugumą perdavus Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir iš provincijos išvedus Lietuvos karius, Lietuva tęs dalyvavimą NATO operacijoje Afganistano pietuose ir toliau tęs sraigtasparnių pilotų rengimą.

Krašto apsaugos ministras J. Olekas lankosi Afganistane nuo balandžio 13 dienos. Vizito metu planuojami susitikimai su Afganistano gynybos ministerijos ir NATO tarpatutinės operacijos Afganistane vadovybės atstovais, taip pat su Goro provincijos gubernatoriumi, kitais pareigūnais.

Kartu su krašto apsaugos ministru Afganistane taip pat lankosi Seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas ir šio komiteto narys Darius Petrošius, Užsienio reikalų komiteto narys Kęstutis Masiulis, Biudžeto ir finansų komiteto atstovas Andrius Palionis, kariuomenės vadovybės ir krašto apsaugos ministerijos atstovai. Su delegacija taip pat keliauja muzikos grupės „G&G Sindikatas“ nariai, kurie surengs keletą koncertų Afganistane tarnaujantiems Lietuvos kariams.

Vizitą Afganistane planuojama baigti kitos savaitės pradžioje.

A. Galdikaitės (KAM) ir A. Tamošiūno (OPMG-5) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra