Visuotinis „Radvilos“ susirinkimas ir jaunimo konferencija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Kiekviena diena man prasideda su tavim ir kiekvienas vakaras tavim užgęsta…“

 

Pirmojo lapkričio šeštadienio (2009 11 07) lietus neišgąsdino gražaus būrio radviliečių, ankstų rytą sugužėjusių į Tikėjimo žodžio mokyklą. Skubėjome sveikintis, džiaugtis seniai matytais veidais ir ginkluotis rytinės kavos puodeliais – prieš akis laukė rimtas neeilinio „Radvilos“ visuotinio susirinkimo darbas. Pakylėti trumpo kun. Rimo Mikalausko pamokslo apie gerus darbus, pasiraitojome ir mes rankoves, susirinkimą pradėję trumpa malda bei bendra giesme.
 
Dėmesio! Reiklus Draugijos pirmininkės Eglės Mekaitės žodis sukaupė darbui. Pirmas klausimas – „Radvilos“ Įstatų redakcija. Žinia, jie nebuvo peržiūrėti nuo pat 2001 m. – atkurtosios „Radvilos“ kūdikystės. Dauguma aktyvių Draugijos narių nebuvo su jais susipažinę, taigi naujų Įstatų svarstymas buvo puiki proga ne tik pažinti mūsų organizaciją iš teisinės pusės, bet ir padiskutuoti, išsiaiškinti painias, dviprasmiškas sąvokas. Klaustukų ir klampių terminų pasitaikė nemažai, dėl kelių punktų teko ir balsuoti – taip planuotas pusvalandis užsitęsė iki pat pietų. Negalėjome labai išsiplėsti – ant kulnų su džiugiais projektais įkyriai lipo jaunimo konferencija, turėjusi prasidėti iškart po pietų. Taigi, nors ir nespėjome išsirinkti naujos valdžios, visgi užbaigėme Įstatų redakciją ir vienbalsiai ją priėmėme. Verta paminėti svarbiausias pataisas:
 
• Aukščiausiasis Draugijos valdymo organas nuo šiol yra ne skyrių atstovų suvažiavimas, o visuotinis narių susirinkimas;
 
• Siekiant išvengti situacijos, kai nesusirenka kvorumas, naujoje Įstatų redakcijoje nustatytas mažesnis reikalavimas – Draugijos narių visuotinis susirinkimas bus laikomas įvykusiu, jei jame dalyvaus ne mažiau kaip trečdalis Draugijos narių. Beje, Artimiausio visuotinio susirinkimo metu (jis numatomas jau vasario 6 d. – įsirašom į savo užimtas dienotvarkes!) taip pat planuojama nuspręsti dėl neaktyvių narių išbraukimo iš sąrašų;
 
• Nuo kolegialaus valdymo organo pereita prie vienasmenio – pirmininko, valdybą paliekant kaip saugiklį – vykdomąjį-kontroliuojantį organą. Jai pirmininkas turi pavesti eiti tam tikras savo funkcijas;
 
• Atsisakyta Garbės teismo, kadangi jo funkcijas, esant reikalui, lengvai gali atlikti visuotinis susirinkimas.
 
Džiaugiamės savo naujuoju kūdikiu! (Jį galite pačiupinėti čia pat – mūsų svetainėje.)
 
Galime atsikvėpti – istorikas dr. Deimantas Karvelis jau pasiruošęs mus nustebinti neįtikėtina žymiojo Reformacijos veikėjo Jono Kalvino istorija, taip pradėdamas mūsų metinę jaunimo konferenciją. Priminsime, kad šiemet sukanka 500 metų nuo J. Kalvino gimimo. Pasak istoriko, tai visai nedaug, palyginus su Biblijos laikmečiais. Šiandien J. Kalvinas mums gyvas ne tik reformatiškose idėjose ir teologijoje, bet ir kaip asmenybė, iš kurios galime pasimokyti atkaklumo, begalinio tikėjimo ir pasiryžimo veikti. Išties daug įdomybių išgirdome apie šį mums svarbų veikėją – dar kartą dėkui D. Karveliui už mums skirtą laiką. Smagu, kad tarp ausis ištempusių buvo ne tik radviliečiai, bet ir kiti prie jaunimo konferencijos prisijungę reformatiškos pasaulėžiūros svečiai – Biržų jaunimo grupė, (beje, taip pat kantriai nuo ankstaus ryto klausiusi Įstatų diskusijų), svečiai iš Tikėjimo žodžio bažnyčios, vyresnieji aktyvūs reformatai bei kiti draugai, pažįstami. Smagu, kad mūsų renginukai pritraukia vis daugiau susidomėjusių jaunų žmonių!
 
Po paskaitos artimiau susipažinome su svečiais – pirmieji prisistatė Tikėjimo žodžio bažnyčios jaunuoliai, pakvietę mus aktyviau dalyvauti ir jų renginiuose. Gražiai skambėjo bendra mūsų giesmė – „Aš kaip žalias medis“. Smagu vienytis ir auginti žalią medį – ne tik reformatiškoje, bet ir didesnėje – protestantiškoje – aplinkoje. Pagaliau atėjo eilė ir Biržų jaunimui pristatyti savo veiklą – nekantravo jie nuo labo ryto;) Vasarą aktyvūs jaunuoliai surengė šaunią vaikų dieninę stovyklėlę, o visai neseniai – įspūdingų rezultatų atnešusią akciją, skirtą Medeikių vaikų namų auklėtiniams paremti. Dabar jiems sunkus metas, todėl bet kokia parama reikalinga ir būtina. Neseniai jiems vežėme surinktus rūbelius, na, o šįkart – net keturias mašinas, pilnas miestiečių nupirkto maisto. Šaunuoliai biržiečiai! Tarp akciją organizavusių buvo ir radvilietis, mūsų valdybos narys – Merūnas Jukonis. Tikimės ir daugiau biržų jaunimo išvysti savo gretose!
 
Begėdis laikas begėdiškai tiksėjo, taigi svečius tuoj pat pakeitė mūsiškiai. Per šiuos metus ir mes nuveikėme gražių darbų. Bene didžiausias projektas – visų pamėgta vaikų vasaros stovykla Nemunėlio Radviliškyje, auginanti gražų būrį šaunių vadovų ir mokanti Biblijos mūsų mažuosius. Linksmiausios akimirkos vėl atgijo foto&video pavidalu. Kitas projektas – Donaldos kuruojama sekmadieninė vaikų mokyklėlė, nuo šių metų organizuojama atskirai mažiausiems ir jau paaugusiems mokyklėlės lankytojams. Linksmai interaktyvus mokyklėlės kuratorės pristatymas ir kvietimas prisidėti ne vieną privertė susimąstyti: juk vesti pamokėlę įdomu ir ne taip sunku, galiu ir aš pabandyti!
 
Žinia, „Radvila“ ugdo ne tik dvasią, bet ir kūną. Giedrius pristatė pirmą kartą organizuotas tarptautines kartingų varžybas, kurias inicijavo didysis „Radvilos“ sportininkas Dainius, pats sutriuškinęs visus priešininkus;) Tarp dalyvių smagu buvo išvysti ir vokietės Julijos Binderytės veidą (buvusi aktyvi stovyklų vadovė, beveik radvilietė – aut. past.). Kitas sportinis projektas – jau antrą sausį vykęs tarptautinis boulingo turnyras, inicijuotas to paties radvilietiškam sportui nusipelniusio jaunuolio. Smagu, kad ši tradicija tapusi atrakcija radviliečius sukviečia į mažiau aktyvią Kauno parapiją. Čia, kaip ir Vilniuje, parapijiečius laikinai glaudžia liuteronų bažnyčia, prieš išbandant rankų miklumą įsileidusi ir mus.
 
Smagu prisiminti sėkmingus projektus, tačiau reikia imtis ir naujų darbų. Bene svarbiausia užduotis jaunimo konferencijoje – išsirinkti didžiausių projektų – vaikų ir jaunimo stovyklų – vadovus. Diskusijos dėl vaikų stovyklos organizatorių neužtruko – galime džiaugtis išsirinkę direktorių Žydrūną ir jo pagalbininkę Vaidilę! Sveikiname priėmus šį svarbų sprendimą ir linkime sėkmės darbuose! (O jie nemėgsta vėluoti…) Šiais metais, deja, niekas neapsiėmė organizuoti jaunimo stovyklos, kurios taip reikia jau įžengusiems į paauglystę jauniesiems reformatams. Kitų metų jaunimo stovyklos organizatorių rinkimai taip pat buvo nukelti į vasario mėnesį. Tikimės sėkmingų rezultatų!
 
Ilga oficialioji dalis jau artėja į pabaigą – beliko siurprizas ir bendra nuotaikinga nuotrauka. O siurprizas – nominacijos labiausiai per metus nusipelniusiems „Radvilai“.
 
Šie darbštuoliai jūsų dėmesiui:
 
• Kun. Raimondas nominuotas už nuoširdų bendradarbiavimą ir spartų tobulėjimą;
 
• Dainius – už tarptautinės sportinės dvasios palaikymą;
 
• Eglė – už kietą kumštį;
 
• 2007–2009 m. centro valdyba – už aktyvią kadenciją;
 
• Vykintas – už „Radvilą“ virtualioje erdvėje;
 
• Donalda – už ryžtą ugdant vaikus sekmadieninėje mokyklėlėje;
 
• Vilgailė – iš meilės…
 
Kiekvienam padėkojome autentišku dviejų radviliečių rankų darbo angeliuku – paskatinimu tolimesniems geriems darbams.
 
…Štai ir baigėsi mūsų renginukas. Valdyba atidžiai klausė pabaigoje išsakytų pliusų, minusų, patarimų, pastabų ir palinkėjimų. Gražiai linkėjo buvęs CV narys, mūsų istorikas Kornas (Kornelijus Šišla) – kuo daugiau optimizmo ir šypsenų! Juk viskas prabėgo gerai – svarbiausia, kad mes renkamės ir kad savo darbais kuriame gerumą. Ir visai sėkmingai surizikavome į vieną dieną sudėję neeilinį visuotinį suvažiavimą bei jaunimo konferenciją.
 
Ir visgi tuo diena dar nesibaigė. Iš Pilaitės ištikimiausi dalyviai išdūmė į senamiestį – ten jų laukė vakarienė ir… dar viena staigmena – istorinis–orientacinis žaidimas. Susiskirstę į penkias grupeles, dalyviai turėjo surasti istoriniuose senamiesčio užkaboriuose paslėptas nuorodas. Bėgiojant per postus buvo išaiškinta įdomių faktų apie Radvilas ir reformatus bei jiems priklausančius pastatus:
 
• Reformatų bažnyčią, sovietmečiu trumpam virtusia kino teatru;
 
• Reformatų skverą – anksčiau buvusias evangelikų reformatų kapines;
 
• Radvilų rūmus, pastatytus Vilniaus vaivados Jonušo Radvilos;
 
• Mažuosius Radvilų rūmus, pavirtusius į dabartinį Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų;
 
• Liuteronų bažnyčią, pastatytą Lietuvos kanclerio Mikalojaus Radvilos Juodojo iniciatyva.
 
Šaunuoliai dalyviai, nepabūgę lietingai nusiteikusio oro ir atleidę keletą nesklandumų (ne viską galima iš anksto numatyti;). Už tai jie viename iš postų gėrė skanios kavos! Jaukioje kavinėje, gražioje gatvėje… jei smalsu kur, išspręskite kryžiažodį, kurį rasite priede (tai buvo viena žaidimo užduočių).
 
Paskutinė nuoroda vedė į vieną seniausių XIV a. Vilniaus gatvių, kur komandų laukė žaidimo organizatorė. Linksmai aptarėme nuotykius: komandoms teko susidurti su piktoku nesusipratusiu sargu, kaukiančia rūmų signalizacija, nusibalnoti kaktą į liuteronų vartus, ieškoti pasimetusio Radvilų pašto laiško… Nepaisant to, viskas baigėsi laimingai: užmaskuotus užkaborius demaskavome, kryžiažodžius išsprendėme, kavos atsigėrėme ir, pasivaišinę saldainiais, draugiškai išsiskirstėme. Ačiū dalyvavusiems, organizavusiems ir palaikiusiems!!!

www.ref.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra