VISUOTINĖ LIETUVIŲ ENCIKLOPEDIJA

Autorius: Data: 2014-09-12 , 08:34 Spausdinti

„Visuotinė lietuvių enciklopedija“ yra originalus mokslinis informacinis leidinys, Lietuvos visuomenei pateikiantis susistemintą informaciją apie pasaulį ir Lietuvą, Visatą ir Žemę, pasaulio ir civilizacijos istoriją, visų žemynų tautas ir jų kultūrą, mokslą, ekonomiką, pasaulio religijas, humanistines vertybes.

Enciklopediją sudaro 25 tomai, kuriuose abėcėliniu principu išdėstyti A–Ž raidžių straipsniai, ir Papildymų tomas (jo išleidimo data numatoma 2015 m. pradžioje), kuriame bus pateikti nauji straipsniai bei priedai: Enciklopedijoje vartojamų autentiškų tikrinių vardų ir jų lietuviškų atitikmenų sąrašas, pastebėtų didesnių klaidų atitaisymai ir kita.

Enciklopedijoje yra 121 804 straipsniai, iš jų 29 650 biografiniai, apie 25 000 iliustracijų, 656 žemėlapiai.

Didelė dalis straipsnių turi lituanistikos poskyrius, kuriuose nurodomi aprašomo objekto santykiai ar ryšiai su Lietuva, raida ir sklaida Lietuvoje, poveikis ar įtaka Lietuvos visuomenei. Daugiausia vietos skirta sovietmečiu draustai ar ignoruotai lituanistikai: Lietuvos valstybingumo, Lietuvos katalikų bažnyčios, Lietuvos kariuomenės istorijai, atkurtos Lietuvos valstybės (1918–1940) realijoms, antinaciniam ir antisovietiniam pasipriešinimui, lietuvių tautos genocidui ir tremties vietoms, išeivijai ir jos literatūrai bei menui.

Aprašytos visos Lietuvos gyvenvietės, turinčios daugiau kaip 300 gyventojų, ilgesnės negu 20 km Lietuvos upės, Lietuvos habilituoti mokslų daktarai ir profesoriai, lietuviai, pasaulio ir Europos čempionai bei rekordininkai, daugiau kaip 1400 straipsnių yra apie užsienio lietuvius.

Palyginti daugiau informacijos pateikiama apie gretimas valstybes, šalis, kurias su Lietuva sieja istoriniai ir glaudūs dabarties ryšiai, apie Europos valstybes, naujausiųjų laikų įvykius ir veikėjus, gretimų šalių politikos ir visuomenės veikėjus, kultūros kūrėjus, užsienio miestus, kuriuose yra lietuvių bendrijos, apie lietuvių tremties vietas.

Sudarant Enciklopedijos straipsnyną atsižvelgta į tai, kad sovietinės okupacijos metais lietuviškose enciklopedijose ir visoje informacinėje literatūroje dėl ideologizacijos ir cenzūros buvo labiausiai iškraipyta ar iš viso nutylėta humanitarinės krypties mokslo šakų ir visuomenės gyvenimo informacija Tai filosofija, teologija, religijų istorija, menas, ypač bažnytinis, istorija, etnologija, etnografija, teisė, politologija, edukologija, sociologija. Šioms ir dinamiškiausiai besiplėtojančioms mokslo ir gyvenimo sritims – ekonomikai, vadybai, informatikai, kompiuterijai – Enciklopedijoje skirta daugiausia vietos.

 Enciklopedijos straipsnius rašė Lietuvos mokslininkai ir įvairių sričių specialistai, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro moksliniai redaktoriai. Straipsnius spaudai rengė Centro šakinės redakcijos ir literatūrinės bei mokslinės patikros redaktoriai. Suredaguoti straipsniai buvo recenzuojami atitinkamos srities mokslininkų ar specialistų, tikslinami ir tobulinami Mokslinės redakcinės tarybos narių.

Enciklopedijos straipsnius rašė 2957 autoriai, recenzavo 1190 recenzentų.

Mokslinę redakcinę tarybą sudaro visų mokslo sričių mokslininkai.

Visuotinės lietuvių enciklopedijos globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Istorija Kultūra Periodika Prezidentūra Spauda Švietimas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra